Krimi

Chminianske Jakubovany pri Prešove: Mužovi sa vyhrážali zabitím

Chceli ho donútiť stiahnuť oznámenie vo veci trestného činu úžery. Mužovi sa podľa polície vyhrážali v Chminianskych Jakubovanoch zabitím.

Ilustračný obrázok k článku Chminianske Jakubovany pri Prešove: Mužovi sa vyhrážali zabitím
Zdroj: Dnes24.sk

Muž (40) z obce Chminianske Jakubovany podal v utorok trestné oznámenie vo veci podozrenia zo spáchania zločinu marenia spravodlivosti.

Vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Prešove začal trestné stíhanie pre zločin marenie spravodlivosti spáchaného formou spolupáchateľstva.

„Skutku sa mali dopustiť páchatelia tým, že dňa 22.10.2019 sa opakovane slovne vyhrážali ublížením na zdraví a zabitím oznamovateľovi. Toho chceli vyhrážkami donútiť stiahnuť oznámenie vo veci trestného činu úžery. Muž je totiž v prípade v postavení poškodeného. Páchatelia sa mu vyhrážali, že ak tak neurobí, ublížia na zdraví jemu i jeho rodine,“ uviedla hovorkyňa KR PZ v Prešove Jana Ligdayová.

V dôsledku tohto vyhrážania oznamovateľ ako aj jeho rodina žijú podľa polície v strachu a obávajú sa voľne pohybovať po osade.

„V súvislosti s týmto konaním boli vyšetrovateľom zadržaní dvaja podozriví muži podozriví zo spáchania tohto skutku. Išlo o 21-ročného a 29-ročného muža, obaja z tejto obce,“ pokračovala Ligdayová.

„Muži boli umiestnení do cely policajného zaistenia, kde boli s nimi vykonávané potrebné procesné úkony. Na základe dôkaznej situácie vyšetrovateľ obom podozrivým vzniesol obvinenie z uvedeného zločinu,“ doplnila hovorkyňa.

Na oboch obvinených bol podľa Ligdayovej spracovaný podnet na podanie návrhu na ich väzobné stíhanie. Polícia sa prípadom intenzívne zaoberá.

Hovorkyňa uviedla, že zákon pri tomto zločine stanovuje pre páchateľov trestnú sadzbu odňatia slobody na tri až osem rokov.

Sledujte nás aj na našom Facebooku, Instagrame a Twitteri a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Prešova a okolia.

Hl. foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie