Chaos s čakárňou na očkovanie: Zaregistrovaného v Prešove poslali do Humenného!
Váš výber najbližšieho očkovacieho miesta ešte nemusel zaručiť, že vám ho skutočne pridelia. Presvedčil sa o tom nejeden záujemca, ktorého nasmerovali inam.

Prešovský samosprávny kraj (PSK) pokračuje v očkovaní vo svojich troch veľkokapacitných očkovacích centrách aj tento víkend. Redakciu Prešov Dnes 24 o tom informovala z Kancelárie predsedu PSK Lea Heilová.
Prešov či Humenné?
Zaregistrovaných uchádzačov budú očkovať v Športovej hale Hotelovej akadémie na Okružnej 18 v Prešove, v telocvični Obchodnej akadémie na Komenského 1 v Humennom a v telocvični SOŠ technickej na Kukučínovej 12 v Poprade.
Nie však všetci, ktorí si vybrali svoje najbližšie očkovacie miesto ho aj mali správne pridelené. „Po smske o zaradení do čakárne prišla o pár hodín už aj potvrdzujúca sms s miestom očkovania. Na moje prekvapenie tam však svietila zmätočná informácia o Športovej hale Hotelovej akadémie Prešov, Komenského 1, Humenné,“ nevie si vysvetliť chaos v prideľovaní očkovacieho centra náš čitateľ Jozef.
Nesprávna adresa
Samospráva preto vyzýva ľudí, aby prišli na očkovanie do mesta, do ktorého sa zaregistrovali. Reaguje tak na zmätočnú situáciu, ktorá nastala na strane Národného centra zdravotníckych informácií (NCZI).
„Mnohí zaregistrovaní totiž dostali na tento víkend potvrdzujúcu SMS správu od NCZI s nesprávne uvedenými adresami, prípadne s chýbajúcim alebo zdvojeným časom očkovania,“ vysvetlila Heilová pre Prešov Dnes 24.
Došlo k náprave
„Vzniknutá situácia nás veľmi mrzí. Hneď, ako sme sa o tejto situácii dozvedeli, kontaktovali sme NCZI, aby čo najskôr vykonalo nápravu. Zaregistrovaných, ktorým prišla takáto zmätočná SMS správa, bude opätovne kontaktovať NCZI s korektnými údajmi,“ doplnil vedúci odboru zdravotníctva Jozef Tekáč.
A k tejto náprave už aj prišlo, na druhý deň záujemcovi o očkovanie bola doručená sms s upresnením správneho miesta, teda na Okružnej ulici v Prešove.
Očkujú cez víkend
PSK dodal, že na tento víkend má zakontrahovaných 5 025 vakcín od ministerstva zdravotníctva. Konkrétne pre Prešov 3 225 vakcín, pre Poprad a Humenné po 900 vakcín.
V Prešove bude očkovať osem tímov v sobotu a nedeľu (20. a 21.3.), v Poprade a Humennom po päť očkovacích tímov len v sobotu (20.3.).
Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.
Hl. foto: archívne