Futbal

Čaká ho posledných 6 zápasov: Tatran hrá s Nitrou, ktorej ešte nedal ani gól

V tejto sezóne sa Prešovu proti Nitre nedarilo, v dvoch zápasoch jej nedal ani jeden gól. S nováčikom sa teraz v závere sezóny stretne dvakrát za sebou.

Ilustračný obrázok k článku Čaká ho posledných 6 zápasov: Tatran hrá s Nitrou, ktorej ešte nedal ani gól
Foto: Radoslav Dudáš / Zdroj: poprad.dnes24.sk

Pomaly finišuje ďalšia strastiplná sezóna pre futbalistov Tatrana Prešov. Opäť sa dlhodobo potácajú na chvoste tabuľky a zachraňujú si prvoligovú príslušnosť. K tomu, aby na to mali istotu ešte nedošlo, ale do konca sezóny ostáva odohrať už len 6 duelov. Dvakrát za sebou sa pritom teraz Šarišania stretnú s nováčikom z Nitry, s ktorou nemajú dobrú bilanciu.

Problémom koncovka

V dvoch vzájomných zápasoch v tejto sezóne prehrali 0:4 a 0:2, takže mužstvu zlyhala najmä koncovka. K priaznivejším výsledkom by mohol dopomôcť Patrik Prikryl, ktorý sa v klube udomácňuje. „Na klub zatiaľ nemôžem povedať nič zlé a ani na spoluhráčov. Jediné čo ma môže mrzieť sú výsledky. Priali sme si viac bodov. Urobíme všetko pre to, aby sme zachránili pre Tatran najvyššiu súťaž. Odohrať by som chcel čo najviac zápasov. Dôležité je nezraniť sa a verím, že to bude dobré,“ povedal pre 1fctatran.sk.

Nováčik začal sezónu výborne, dokonca niekoľko kôl viedol tabuľku. Postupne však jeho eufória vyprchala a prepadol sa až do druhej skupiny o udržanie.

Najlepšia aj najhoršia

S kvalitným brankárom Hroššom tak nedostal možnosť hrať v časti tabuľky o titul, hoci Nitra má spolu s Trnavou najlepšiu defenzívu v súťaži! Spartak je pritom lídrom a favoritom v boji o titul. Hráči spod Zobora však pre zmenu vsietili len 21 gólov, čo je tretí najhorší útok a je to len o jeden gól viac, ako dala posledná Senica. Vonku získali zverenci trénera Galáda 14 bodov, sú v tomto smere najlepšími v tabuľke o zotrvanie. V zápase tak budú favoritom, hoci dva duely za sebou neskórovali. Duel je na programe v sobotu o 17.00.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Prešova a okolia.

Foto: ilustračné

Futbal Slovensko: viac aktuálnych správ z futbalu

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie