Koňare viedli dvakrát v zápase, napokon sa muselo rozhodovať až v pridaných porciách. Hostia totiž vyrovnali v poslednej minúte zápasu.

Ilustračný obrázok k článku Boli to poriadne nervy až do konca: Prešov vyhral po nájazdoch a už nie je posledný
Zdroj: TASR/Roman Hanc

Hokejisti HC Prešov zvíťazili v 11. kole Tipos extraligy nad MHk 32 Liptovský Mikuláš 4:3 po nájazdovom rozstrele.

Prešovčania začali náporom, Vas s Klímom však svoje šance nevyužili a v 14. minúte prišiel trest, keď Walega po prihrávke Juríka strelou z prvej prekonal Bezpalova.

Domáci vyrovnali na začiatku druhého dejstva zásluhou Vasa, ktorý prekonal Vošvrdu strelou z bezprostrednej blízkosti. V 25. minúte poslal Prešovčanov vo vedenia Charbonneau, no po teči Krišku odchádzali tímy do kabín za nerozhodného sta­vu.

Vyrovnanie v 60. minúte

V 48. minúte pri prešovskej presilovke Vas zužitkoval prihrávku Nauša a opäť naklonil misky váh na stranu domácich.

V 60. minúte však pri vylúčení Rajnohu a power play vyrovnal Šepelev.

V predĺžení gól nepadol, o zisku dvoch bodov pre Prešov rozhodol samostatný nájazd Sýkoru.

Ponúkame aj ďalšie aktuality zo Slovenska:

HC Grotto Prešov – MHk 32 Liptovský Mikuláš 4:3 pp a sn (0:1, 2:1, 1:1 – 0:0, 1:0)

• Góly: 22. Vas (Nauš), 25. Charbonneau (Čacho, Bespalov), 48. Vas (Nauš, Zagrapan), rozh. nájazd Sýkora – 14. Walega (Jurík, Michalík), 31. Kriška (Varttinen), 60. Šepelev (Kurali)
  • Rozhodovali: Výleta, Goga – Vyšný, Gegáň
  • vylúčení: 8:5 na 2 minúty,
  • presilovky: 1:0,
  • oslabenia: 0:0

Prešov: Bespalov – Bakala, Rais, Rajnoha, Ružička, M. Bača, Turan, F. Fekiač – Charbonneau, Čacho, Michnáč – Sýkora, Vas, Nauš – Pulščák, Zagrapan, Ľalík – Šimun, Fekiač, Klíma – Miškuf

Liptovský Mikuláš: Vošvrda – Ventelä, Varttinen, Shepelev, Mezovský, Kurali, Ilenčík, Droppa, Nemec – Kriška, Hovorka, Obdržálek – Michalík, Walega, J. Jurík – Matúš Paločko, Urban, Uhrík – Dunčko, Petráš, Kalousek

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.