Krimi

Vytvoril preliačiny: V prešovskom obchodnom centre niekto znefunkčnil dvere

Polícia vyzýva prípadných svedkov, ktorí by mohli prispieť k dolapeniu páchateľa, aby sa ohlásili.

Ilustračný obrázok k článku Vytvoril preliačiny: V prešovskom obchodnom centre niekto znefunkčnil dvere
Zdroj: Dnes24.sk

Technická riaditeľka obchodného centra v Prešove podľa polície v pondelok 26. 10. 2020 oznámila poškodenie požiarnych dverí na objekte na ulici Armádneho generála Svobodu.

Znefunkčnené dvere

„Následným preverovaním oznámenia na mieste činu bolo zistené, že neznámy páchateľ poškodil dve požiarne dvojkrídlové dvere, cez ktoré sa vchádza z nákladnej rampy v zadnej časti centra do predajne. Dvere boli v dvoch miestach vyhnuté a taktiež boli na nich vytvorené preliačiny. Týmto poškodením boli dvere znefunkčnené,“ uviedla hovorkyňa KR PZ v Prešove Jana Ligdayová s tým, že pre obchodné centrum vznikla škoda vo výške 4-tisíc eur.

„Poverený príslušník Obvodného oddelenia Policajného zboru Prešov – Juh v prípade začal trestné stíhanie pre prečin poškodzovanie cudzej veci. Zákon pri tomto trestnom čine stanovuje pre páchateľa trestnú sadzbu odňatia slobody na šesť mesiacov až na tri roky,“ doplnila hovorkyňa.

Polícia zároveň podľa jej slov vyzýva občanov, prípadných svedkov, ktorí by mohli prispieť k dolapeniu páchateľa, aby sa ohlásili na linke 158 alebo na ktoromkoľvek policajnom oddelení.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: archívne

Zdroj: Dnes24.sk

SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM

SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM

Najčítanejšie