Správy

Bezkontaktná platba v automatoch prešovskej MHD: Pribudli ďalšie dve lokality

Dopravný podnik mesta Prešov (DPMP) ponúka cestujúcim bezkontaktnú platbu v ďalších dvoch automatoch na cestovné lístky. Ktorých lokalít sa to týka?

Ilustračný obrázok k článku Bezkontaktná platba v automatoch prešovskej MHD: Pribudli ďalšie dve lokality
Foto: Ľubomír Hudačko / Zdroj: Dnes24.sk

Po novom boli nainštalované ďalšie dva automaty na cestovné lístky v rámci MHD, ktoré umožňujú aj bezkontaktnú platbu platobnou kartou. Informoval o tom Dopravný podnik mesta Prešov (DPMP).

S čím súvisí

„Ide o automaty na zastávkach Divadlo Jonáša Záborského a Veľká pošta. Umiestnenie automatov súvisí aj s plánovaným otvorením nákupného centra, keďže sa tu predpokladá výrazný nárast cestujúcich,“ uviedol informácie dopravný podnik.

Najmä v čase aktuálnej epidemiologickej situácie, keď ľudia vyhľadávajú aj iné alternatívy k platbe mincami, sa to podľa dopravcu javí ako dobrý krok.

„Všetky automaty na cestovné lístky sú taktiež pravidelne čistené a dezinfikované, aby bolo prípadné riziko nákazy čo najnižšie,“ vysvetlil DPMP.

Kde všade sú

V súčasnosti tak už v Prešove je k dispozícii 19 automatov, ktoré umožňujú túto platbu. Cestujúci ich nájdu na zastávkach Trojica, Na Hlavnej, Divadlo Jonáša Záborského, Veľká Pošta, Železničná stanica, Centrum, Karpatská a Martina Benku.

A ako lístky týmto spôsobom kúpiť? Je potrebné zvoliť si druh a množstvo lístkov, stlačiť tlačidlo pre platbu kartou, priložiť ju na vyznačené miesto k terminálu a počkať na vydanie lístka.

V obrazoch nájdete aj zábery na najviac poškodené chodníky pre peších v Prešove.

Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z domova i zo sveta.

Hl. foto: archívne

Obrazom: Najzdevastovanejšie chodníky v Prešove
13
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: Dnes24.sk

SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM

SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM

Najčítanejšie