Rôzne

Bez nárečia by to tu nebolo ono: Hľadá sa najobľúbenejšie slovo používané v Prešove!

Na svoje nárečie Prešovčania nedajú dopustiť a radi ho využívajú aj v súčasnosti. A ktoré slovo je v našom meste to naj? Rozhodnúť o tom môžete aj vy.

Ilustračný obrázok k článku Bez nárečia by to tu nebolo ono: Hľadá sa najobľúbenejšie slovo používané v Prešove!
Foto: Ľubomír Hudačko

V našom nárečí sa, samozrejme, vyskytuje veľa zaujímavých a krásnych slov. Mnohé z nich denne používame aj v našom meste a bez nich by Prešov hádam ani nebol Prešovom.

Slová ako taňe, kajstronek, doraz či štrimfľe patria u mnohých k dennému slovníku, ďalšie ako bramuška, alebo napríklad šamerľik možno nie k až tak frekventovaným, ale k nášmu mestu takisto bezpochyby patria.

Nárečových slov, ktoré sa v Prešove používajú a sú pre naše mesto príznačné, je prirodzene mnoho. A ktoré presne je vášmu srdcu najviac blízke? Hľadáme totiž to najobľúbenejšie! A môže to byť práve to vaše… Zapojte sa aj vy a napíšte nám svoje najobľúbenejšie nárečové slovíčko, ktoré sa používa v Prešove. Môžete tak urobiť:

Následne vyberieme z vašich odpovedí najviac frekventované takéto spomínané slovíčka, za ktoré budete môcť osobne zahlasovať v ankete. Zaslať nám svoj návrh môžete jedným z vyššie uvedených spôsobov do 21. augusta 2018 12:00 hod.

Z následného hlasovania na našom portáli vzíde jediný víťaz – kráľ či kráľovná nášho slovníka.

Sledujte nás aj na našom Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Prešova a okolia.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM