Ľubomír Hudačko Hokej

Ako sa darilo ľadovým koňom Prešova? Prehľad výsledkov hokejistov v príprave

Pred novou sezónou zarezáva hokejový klub Prešova na ľade súperov, ale i domácom. A zaznamenal výsostne vyrovnané rezultáty. Ponúkame prehľad výsledkov ľadových koňov.

Ilustračný obrázok k článku Ako sa darilo ľadovým koňom Prešova? Prehľad výsledkov hokejistov v príprave

Doposiaľ odohral Prešov už šesť duelov v príprave, naposledy si poradil s Michalovcami najvýraznejším pomerom a to 5:2.

Šiesty prípravný zápas 2014/2015:

PHK Prešov – HK Dukla Michalovce 5:2 (0:1, 2:0, 3:1)

Góly: 29. Kivader (Pavlovský, V. Sabol), 33. Tomčák (Klimek), 43. Lopáček (Borecký), 56. Ľ.Vartovník (Pekarčík, V. Sabol), 57. Klimek (Tomčák) – 6. Linet, 59. Linet (Šechný). Návšteva: 200 divákov.

Stretnutie dvoch rivalov sa začalo opatrne. Viac z hry mali ale hosťujúci hráči, ktorí ukázali viacero kombinačných akcií, no chýbal im gólový efekt. V 6. minúte nedorozumenie v defenzíve Prešova potrestal úvodným gólom Jakub Linet. Domáci sa snažili o rýchle vyrovnanie, no im pre zmenu chýbal zakončovateľ a vodca, ktorý by to potiahol.

Posledná pätminútovka úvodného dejstva patrila žlto-modrým, ale stále ich hnevala finálna fáza. V druhej tretine sa hra vyrovnala a prišiel vyrovnávajúci presný zásah. Kivader s prehľadom prešiel cez Drotára a strelou medzi Borkove betóny vyrovnal – 1:1. O štyri minúty neskôr otočili Prešovčania vývoj vo svoj prospech. Z prihrávky novica Klimeka vyťažil vedúci gól Jozef Tomčák. Záverečná tretina bola jasne v réžii domácich.

Najskôr v 43. minúte sa presadil Lopáček a od tej chvíle ako keby Zemplínčanom došli sily a na ľade bolo vidieť len prešovský celok. Šarišania svoju fantastickú tretinu korunovali ešte dvoma gólmi v bráne Michaloviec. V 56. minúte pri početnej výhode síce Pekarčík ešte neusmernil Sabolovu prihrávku za chrbát Borka, no zakončenie Vartovníka už slávilo úspech a spišskonovoveský odchovanec zaznamenal premiérový gól v drese PHK.

O pol minúty neskôr pridal piaty domáci gól Klimek, ktorý po ukážkovej prihrávke Tomčáka bombou z medzikružia nedal Borkovi žiadnu šancu – 5:1. Hostia ešte kozmeticky upravili výsledok, keď druhým gólom v stretnutí sa prezentoval voľný Linet. Najbližší prípravák, sa uskutoční v stredu 3.9.2014, súperom prešovských hokejistov bude mužstvo Noweho Targu. Vstupné bude opäť jedno euro.

Zostavy: PHK: Riečický (41. Slivka) – V. Sabol, Ľ. Vartovník, Guntáš, Ivančo, Novický, Danielčák – Pavlovský, Kivader, Pekarčík – Klimek, Tomčák, Jaroš – Petroc, Ján Skokan, Lopáček – Borecký.

HK Dukla: Borko – Oros, Drotár, Urban, Briják, Kubát, Buraľ – Banovský, Šechný, Podsedlý – Cmorej, Majerník, Halás – Zorvan, Linet, Schnelly – Fedorko.