Dvakrát za tri dni odohrali prešovskí hokejisti doma duely so Spišskou Novou Vsou, ale za 120 minút riadneho času vsietili len jediný gól.

Ilustračný obrázok k článku Ako cez kopirák: Prešovčania doma zase prehrali so Spišiakmi a opäť po nájazdoch
Zdroj: TASR/Milan Kapusta

Hokejisti HK Spišská Nová Ves zvíťazili v dohrávke 13. kola Tipos extraligy na ľade HC Prešov 2:1 po samostatných nájazdoch. Rozhodujúci premenil fínsky útočník Hannu Kuru.

Obaja súperi sa stretli druhýkrát v priebehu troch dní a duel mal rovnaké rozuzlenie.

Opäť sa rozhodovalo v nájazdoch a opäť duel rozhodol Fín Kuru. Jediným rozdielom bolo, že tentokrát padli dva góly už v riadnom hracom čase.

Minútu a 32 sekúnd pred prvou sirénou poslal domácich do vedenia Michnáč. O vyrovnanie sa postaral v 52. min Kuru a poslal duel do predĺženia. Prešov si pripísal šiestu prehru v sérii, Spišiaci uspeli tretíkrát v rade.

HC Prešov – HK Spišská Nová Ves 1:2 pp a sn (1:0, 0:0, 0:1 – 0:0, 0:1)

• Góly: 19. Michnáč (Zagrapan) – 52. Kuru (Beaudry, Česánek),