Ľubomír Hudačko Správy

Ak ich osvieti, nahrajú nové skladby: Prešovčania z Chiki liki tu-a pracujú na novom albume

Naposledy hrali v Prešove v lete, snažia sa tu hrať vtedy, keď to má nejakú pridanú hodnotu a zmysel. Uskutočnili prezidentskú akciu, kde ich kandidát Gebuľak rozdával guľáš. Čo ďalšie chystá kapela Chiki liki tu-a prezradil Martin Višňovský.

Ilustračný obrázok k článku Ak ich osvieti, nahrajú nové skladby: Prešovčania z Chiki liki tu-a pracujú na novom albume
Zdroj: Webnoviny.sk

Zážitky kapely s inými kolegami v meste vyzerajú asi takto: Všetky sa dajú publikovať, ale nikto tomu neuverí, bude to pre každého sci-fi. Väčšina zážitkov, ktoré zažívajú sú také, že je to ťažko uveriteľné.

Keď ich osvieti, nahrajú aj nové skladby. Gebuľak pri nahrávaní nebude, nemá k tomu čo povedať. Možno sa však v lete príde pozrieť na ľudí z pódia, prezradil okrem iného basgitarista kapely Chiki liki tu-a Martin Višňovský.

Pripravujete videoklip aj k ďalším novinkám? „Ono sa to tak robí, kvôli tomu, že sa nenahráva veľa nových platní, kapely sa snažia presadiť singlom. Ale u nás je singel nezmysel, pretože my nie sme kapela, ktorej piesne presne pasujú do toho, čo ten singel má znamenať. My to robíme tak, že je to ďalšia stavba vyjadrenia pesničky. Nás to baví dokončiť pesničku aj tvorivým videom. Človek si môže predstaviť, o čo ide,“ hovoril v rozhovore.

Zaujímalo nás, ako vníma kapelník vzťah ku projektu Prešovský Seattle: „Nie je to vhodný názov, najrozumnejší by bol Prešovský Prešov. Prečo bol vybratý názov Seattle chápem v tom, že tam nebola sláva akoby v každom období, ale prevalila to iba určitá generácia ľudí. Keď sa viac kapiel naraz zmocní do jednej kopy, vtedy je to veľká vec. Aj s tým americkým mestom to bolo podobné. Štyri roky tam ľudia tušili len to, že sa tam hrá basketbal, hoci to nie je celkom pravda, my sme tam už hudobníkov poznali,“ hovorí s úsmevom basgitarista Martin Višňovský.

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM