Ľubomír Hudačko Iné športy

Zverenci trénera Erika Digaňu vyhrali nad TJ Slávia Svidník 3:0 po setoch 25:23, 25:22 a 25:17.

Ilustračný obrázok k článku Volejbalisti zvládli dôležité východniarske derby: Po výhre v tabuľke atakujú 2. miesto
Zdroj: Veronika Mihaliková

V sobotu pokračovala Niké Extraliga mužov zápasmi 12. kola základnej časti. Volejbalisti Prešova aj druhýkrát v tejto sezóne zdolali svojho východoslovenského súpera spod Dukly. Dnes24.sk o tom informoval prešovský volejbalový klub,

Zverenci trénera Erika Digaňu vyhrali nad TJ Slávia Svidník 3:0 po setoch 25:23, 25:22 a 25:17. Pred záverečnými kolami sa dostali na priebežné 3. miesto v tabuľke.

Dominancia v 3. sete

Pred zaplnenou tribúnou univerzitnej športovej haly previedli obe družstvá vyrovnanú hru v prvom aj druhom sete.

Rozhodovalo sa v koncovkách, kde boli trpezlivejší domáci hráči. Svoju dominanciu potvrdili až v treťom sete, ktorý vyhrali pohodlne 8-bodovým náskokom.

Domáci kouč ocenil titulom najužitočnejší hráč svojho smečiara Michala Ščerbu. Tréner Svidníka ocenil výkon brazílskeho univerzálneho hráča Renana Saltona.

Hlasy trénerov

Erik Digaňa, tréner VK Prešov: „Som rád, že sme upravili mikrocyklus na 10-dňový, že to vyšlo. Aj forma a zároveň výkon bol ideálny. Ešte viac ma teší, že sa to spojilo aj s pozitívnym výsledkom. Tešíme z výhry, ale už prepíname koncentráciu na zápas s Komárnom.“

Rastislav Paňko, tréner TJ Slávia Svidník: „Z našej strany nevydarený zápas. Prešov na druhej zahral dobrý zápas. Robil menej chýb. My sme podali nezodpovedný výkon v dôležitých momentoch. Tie lopty, ktoré sme mali uhrať, sme nezvládli.“