Správy

Tatran triumfoval vo všetkých dueloch domácej extraligy a má plný počet bodov. Do play-off tak postupuje z najvyššej pozície.

Ilustračný obrázok k článku Nezačali dobre a inkasovali takmer 30 gólov: Hádzanári Tatrana však aj tak vyhrali, FOTO
5
Zdroj: TASR/František Iván

Hádzanári Tatrana Prešov zvíťazili v zápase záverečného 18. kola základnej časti extraligy doma nad tímom MHC Štart Nové Zámky 39:28 (16:17). Redakciu Prešov Dnes 24 o tom informoval prešovský hádzanársky klub.

Vyhrali všetko

Pre zverencov trénera Slavka Golužu to bol v najvyššej domáce súťaži 17. zápas. Tatran pritom triumfoval vo všetkých dueloch a do play-off postupuje z najvyššej pozície.

Na konte má aktuálne plný počet 34 bodov.

Tatranu proti Novým Zámkom nevyšiel prvý polčas, v ktorom svojho súpera iba doťahoval. Nové Zámky si dokázali vypracovať trojgólový náskok, ten dokázal Tatran prelomiť až na prelome polčasov. V druhom už na palubovke dominovali domáci. Súpera definitívne zlomilo vylúčenie Vadkertiho v 41. minúte a Tatran už duel dotiahol do víťazného konca.

Hlasy po zápase

Slavko Goluža, tréner Tatrana, zdroj: tatranpresov.sk: „Najdôležitejšie je víťazstvo. Škoda, že sme v prvom polčase zle začali. Najmä v úvodnom dejstve sme zle bránili a lepšia musí byť aj realizácia protiútokov. Káder je úzky, uvidíme ako na tom po zápase budú Michalka, Linhares, ale aj ďalší hráči."

Igor Čupryna, brankár Tatrana, zdroj: tatranpresov.sk: „Začiatok bol veľmi nervózny. V prvom polčase sme dostali veľa gólov. Súper hral všetko cez pivota a pravú spojku. Druhý polčas už vyzeral lepšie. Zabrali sme v obrane, aj keď ani to nebolo na sto percent."

Tatran Prešov – MHC Štart Nové Zámky 39:28 (16:17)

• Zostava a góly Tatrana: Colodeti, Čupryna – Rábek 10/3, Santos 8, Pacecho 7, Fech 3, Linhares 1, Rečičár 3, Kravčák 1/1, Michalka, Grzentič, Hernandez 3 , Carapkin 3.
  • Najviac gólov súpera: Kucsera 9/2, Kocák 4, Vadkerti 4
  • 7-metrové hody: 4/4– 4/3
  • vylúčenia:1:5 + ČK: 41. Vadkerti (za faul)
  • priebeh: 1:0, 1:2, 2:5, 6:9, 10:10, 11:13, 13:14, 14:17, 18:17, 20:19, 25:21, 28:22, 33:23, 35:27, 37:28.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Obrazom: Víťazstvo Tatrana Prešov nad Novými Zámkami v extralige