Ľubomír Hudačko Práca

Zamestnať chcú sto ľudí: Nové pracovné miesta v priemyselnom parku Záborské!

Spoločnosť Leyard Europe avizovala rozšírenie výrobnej kapacity v prešovskom priemyselnom parku Záborské. Zamestnať chce sto ľudí.

Ilustračný obrázok k článku Zamestnať chcú sto ľudí: Nové pracovné miesta v priemyselnom parku Záborské!
Zdroj: TASR

Prešovská primátorka Andrea Turčanová tieto informácie o plánovanom zdvojnásobení produkcie LED obrazoviek potvrdila, so zástupcami spoločnosti už aj rokovala. V minulom roku mesto odpredalo spoločnosti pozemky v priemyselnom parku o výmere 10 000 m2, teraz je ich zámerom odkúpiť ďalších 4 291 m2.

Prečítajte si tiež: Juhozápadný obchvat Prešova? Začať stavať sa má ešte tento rok!

Podľa slov primátorky je vytváranie nových pracovných miest jednou z najdôležitejších priorít mesta a žiadosť spoločnosti už bola odsúhlasená v majetkovej komisii. Nasledovať bude schvaľovací proces. Európska pobočka čínskej firmy Leyard Shenzhen Opto Electronics už vlani ohlásila stavbu výrobnej haly spojenú s náborom 50 zamestnancov, ukončenie výstavby je naplánované na druhý polrok 2016.

Prečítajte si tiež: Možno nájdete miesto ako pre vás: Prehľad, aká práca sa dá zohnať v Prešove

„Dobudovanie výrobného závodu dovolí navrhovateľovi sústrediť všetky aktivity spoločnosti do jedného centra a zabezpečí tým optimálne prepojenie výroby, montáže a obchodu s logistikou ariadením spoločnosti. Účelom predloženého zámeru je výstavba a prevádzka výrobno-skladovej haly na výrobu multimediálnych systémov,“ uvádza Leyard v stanovisku pre médiá.

foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie