Ľubomír Hudačko Správy

Vzdelávaju sa aj cez prázdniny: V Prešove otvorili Detskú univerzitu, kapacita naplnená už počas jediného dňa!

Rozhodne sa nebudú nudiť. V Prešove opäť otvorili pre najmenších Detskú univerzitu, hoci prázdniny sú v plnom prúde. Bakalárčekov aj magisterčekov čaká týždeň plný zábavy. Záujem bol enormný, veď kapacita bola naplnená už počas jediného dňa. Koľko mladých študentov napokon zasadlo do lavíc?

Ilustračný obrázok k článku Vzdelávaju sa aj cez prázdniny: V Prešove otvorili Detskú univerzitu, kapacita naplnená už počas jediného dňa!
Zdroj: TASR

Na Prešovskej univerzite v Prešove otvorili slávnostnou imatrikuláciou ôsmy ročník prázdninového vzdelávania detí tento rok pod názvom V zdravom tele dobrod®uh. Prázdniny v školských laviciach sa rozhodlo tráviť spolu 195 detí, z toho mladších bakalárčekov je 105 a starších magisterčekov 90.

Kapacita naplnená

Výučba bude prebiehať na akademickej pôde, ale aj v teréne. Podľa prorektora pre vzdelávanie PU Milana Portika ani extrémne teplo nezabránilo deťom prísť na imatrikuláciu a verí, že teplo im nezabráni ani v aktivitách počas týždňa. Ako uviedol, už počas jediného dňa bola po oznámení otvorenia Detskej univerzity kapacita naplnená a aj tento rok prišlo množstvo detí, ktoré sem chodia už pravidelne.

„Z programu je zrejmé, že budú hovoriť aj o zdravom tele. Trocha vezmú zo zdravovedy, aby vedeli, ako funguje ľudský organizmus a hlavne ako s ním narábať, aby z toho nebolo nebezpečné dobrodružstvo. Aby sa zorientovali, ako život vyzerá aj pri dobrodružstvách. Je tu množstvo zaujímavých tém, bakalárčekovia majú inak naprogramované vzdelávanie ako magisterčekovia,“ povedal po slávnostnej imatrikulácii Portik.

Učiť sa budú o ľudskom tele

Roderika Modeková, ktorá sa chystá na bakalársky stupeň štúdia sa chce hlavne dozvedieť niečo o ľudskom tele a zdravej výžive, no teší sa aj na výlety. Magisterček Peter Haľko prišiel hlavne kvôli kamarátom, ktorých tu každý rok stretne a teší sa tiež na skvelé obedy, ktoré už mal možnosť niekoľkokrát ochutnať. Mladšie deti od 7 do 10 rokov by sa mali počas týždňa naučiť nielen niečo o svojom tele, ale aj o arteterapii, tiež o ergoterapii, skúsia si prvú pomoc a dozvedia sa niečo o linke prvej pomoci.

Starší magisterčekovia zistia, kde rastú liečivé slová, ako vychovať zdravý les, vyskúšajú canisterapiu, no aj liečivé bylinky. Počas celého týždňa však budú všetci hľadať odpovede na otázky: Prečo je zdravie nad zlato? Ako si chrániť zdravie? Ako zachrániť niekomu život? Prečo sa vraví, „v zdravom tele, zdravý duch“? a i. Diplomy deti dostanú počas slávnostnej promócie v piatok 10. júla.

Čítajte tiež:

NAJ učiteľka gymnázia v Prešove po poslednom školskom dni: Žiaci mi dávajú sladkosti, ďakujem im za pribúdanie kíl :)

Vybrali sa na nevšednú expedíciu do Škandinávie: Nad čím všetkým tam študenti z prešovského gymnázia žasli?

foto: fb Unipo

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM