Iné športy

Volejbal Prešova s Nitrou: Diváci sa už tešili, ale hostia odvrátili nemožné, VIDEO

Záver 1. setu duelu volejbalistov Prešova s Nitrou bol poriadne dramatický. Domáci znižovali manko, pri setbale Nitra ešte zázračne odvrátila nemožné.

V 2. kole nadstavbovej časti Edymax extraligy mužov hostili volejbalisti VK Mirad PU Prešov na palubovke Spojenej školy odvekých rivalov spod Zobora. Súboj o 3. miesto tabuľky sľubovalo napínavý volejbal a tak sa aj stalo. Fanúšikovia sa dočkali 5-setovej drámy. V koncovke stretnutia ťahali za kratší koniec domáci volejbalisti. Zápas skončil výsledkom 2:3 (26:24, 18:25, 12:25, 25:12, 9:15). Nitra sa stala po Myjave len druhým tímom, ktorému sa podarilo zdolať Šarišanov na domácej palubovke.

Diváci sa už radovali

Začiatok duelu bol veľmi vyrovnaný. Nitrančania sa postupne snažili nakloniť vývoj setu na svoju stranu. Viedli 18:22 i 20:24. Predčasnú radosť hostí schladil kapitán domácich Martin Sopko st., ktorý 6-timi bodmi v rade získal prvý set pre Prešovčanov rozdielom 26:24. V jednu chvíľu sa už diváci radovali zo zisku prvého setu, ale hostia ešte zázračne odvrátili, čo si pozrite vo videu.

V druhom sete diváci opäť videli priebeh, ako na hojdačke. Domácim v polovici druhého dejstva nevyšlo zopár útočných akcií v rade a na 7-bodové manko už zverenci trénera Erika Digaňu nestačili reagovať. Tretí set hráčom Prešova vôbec nevyšiel. Od prvého podania doťahovali náskok Nitry a hostia sa dostali do 10-bodového trháku. Domáci tréner reagoval striedaním a na ihrisko sa postupne dostali hráči z lavičky. Skóre sa len kozmeticky upravovalo a skončilo na číslach 12:25.

Vo štvrtom sete zverenci nitrianskeho trénera Ľuboslava Šalatu vybuchli rovnakým spôsobom, ako v predchádzajúcom sete domáci. Rozbehnutí Prešovčania poslali zápas do tajbrejku vyrovnaním na 2:2 po zhodnej odplate 25:12. Tajbrejk rozhodli detaily. Súperi si strany vymenili za stavu 5:8 a domáci museli riskovať. Hostia si v závere výsledok už len koncentrovane strážili. Hráčom zápasu sa stal Ľuboš Kostoláni, smečiar Nitry, ktorý pomohol svoju tímu 26-timi bodmi. Na domácej strane sa lídrom štatistík stal kapitán Martin Sopko st. (20 bodov). Prešov zostáva priebežne v tabuľke na 4. mieste a na tretiu Nitru stráca 2 víťazstvá a 4 body. Nasledujúci zápas súťaže odohrajú prešovskí volejbalisti v sobotu (9.2.2019) na pôde rivala z Košíc.

Hlasy po zápase

Erik Digaňa, tréner VK MIRAD PU Prešov: „Blahoželám súperovi k peknému výkonu a samozrejme aj víťazstvu. Nitra bola agresívnejšia. Hlavne medzihru nám vychytali. Naopak, nám to škrípalo. Predviedli sme dobrý výkon, ale na súpera to nestačilo.“

Ľuboslav Šalata, VKP Bystrina SPU Nitra: „Prestížny súboj o tretie miesto priniesol veľa vzruchu a emócií na oboch stranách. V prvom sete sme nezužitkovali nádejné vedenie 24:21, kde sme nedôsledným útokom a individuálnym majstrovstvom Martina Sopka prišli o víťazstvo. V druhom a treťom sete sme hrali dôrazný volejbal s dobrou obranou. Duel zákonite dospel do tajbrejkového rozuzlenia vzhľadom k tomu, že v 3. sete vybuchli domáci a vo štvrtom my. Tajbrejk bol vyrovnaný len na začiatku, nám sa podaril 3-bodový trhák na stav 8:5 a už sme si víťazstvo postrážili.“

• Počet divákov: 282 divákov
  • Čas trvania zápasu: 113 minút
  • Rozhodovali: Peter Höger, Jana Niklová