Ľubomír Hudačko Šport

Finále Slovenského pohára mali možnosť zažiť na vlastnej koži prešovskí volejbalisti. A nielen to, v dramatickom priebehu dokonca v závere siahali po trofeji. Avšak, rozhodcovia boli opačného názoru ako oni a rozčertilo to aj trénera. Ako uviedol, niečo podobné nevidel ešte na žiadnej úrovni!

Ilustračný obrázok k článku Verdikt rozhodcov napálil prešovského trénera aj hráčov: Pozrite VIDEO zo sporného tajbrejku o titul!

Volejbalisti Spartak VKP Komárno sa premiérovo stali víťazmi Slovenského pohára. Vo finále v Spišskej Novej Vsi vyhrali nad lídrom extraligy VK Mirad PU Prešov v päťsetovej bitke 3:2. Prešov druhýkrát za sebou prehral vo finále a nezopakoval tak svoj zatiaľ jediný triumf z roku 2005.

Dramtický priebeh

Prešov nastúpil bez Sopka v základe. a nevedel sa presadiť cez dobre brániaceho súpera. Oba tímy predvádzali výborný volejbal s dobrou prihrávkou a vysokou efektivitou smečiarov. Výborne hral Patúc. Do koncovky išiel Spartak VKP s náskokom 19:15. V koncovke znížil Prešov z 20:24 na 22:24, ale set napokon vyhralo Komárno po ulievke Hollého.

V druhom sete viedli Prešovčania po ese Feňa 8:5. Komárno sa dotiahlo ne jeden bod, ale potom Červeň stredom upravil na 13:10. Oba tímy potom pokazili zopár servisov a na druhom technickom timeoute viedli zverenci trénera Šalatu 16:12. Po ese Hudáka zvýšil Prešov na 18:13 a blížil sa k vyrovnaniu. Napokon to po dlhom čase otočil a na servis prišiel Sopko, dal eso a Prešov napokon vyhral druhý set 25:20.

Záver vyšiel Komárnu

V treťom sete pokračoval veľký boj o každú loptu, Drobňák vytĺkol bloky a poslal svoj tím do tesného vedenia 11:10. Komárno pritlačilo a na druhom technickom timeoute viedlo 16:12. Prešov jeden brejk zmazal a snažil sa o zvrat v tomto sete. Za stavu 18:21 prišiel na servis opäť Sopko a dal eso. Komárno napokon vyhralo tretí set 25:21, keď posledné slovo mal Horník a priblížilo sa na set od víťazstva.

Komárno začalo lepšie aj štvrtý set a za stavu 4:1 bral tréner Šalata timeout. Po ňom bolo vyrovnané 9:9 a Prešov sa vrátil do hry. Po bloku Macka sa Prešov po dlhom čase dostal do vedenia 11:10. Druhá polovica setu bola veľmi vyrovnaná, ale v koncovka zlomil Prešov odpor súpera pri podaní Červeňa, vyhral set 25:22 a o víťazovi musel rozhodnúť tajbrejk.

Tréner Prešova: To som nevidel na žiadnej úrovni

Úvod piateho setu bol veľmi vyrovnaný. Prvý brejk si vybojovalo Komárno po šťastnom ese o pásku A. Patúca. Kormáno potom viedlo 9:6, ale Prešov zmazal jeden brejk a dráma pokračovala. Záver tajbrejku priniesol obrovskú drámu, z ktorej napokon vyšlo víťazne Komárno a vyhralo 28:26.

Ľuboslav Šalata, tréner Prešova: „Bolo vidieť, že sa stretli dve vyrovnané družstvá a zaslúžene postúpili do finále, pretože tu predvádzali skvelú šou. Zápas zákonite musel vyústiť do tajbrejku, pretože bol veľmi vyrovnaný. Súper mal v koncovke možno viac šťastia, neviem. Ja mám pocit, že sme regulérne vyhrali. Takto ukončiť zápas, keď zablokujeme loptu na zem a zapískajú nám po bloku na zem blok v sieti, toto som ešte nevidel na žiadnej úrovni. Ani na tejto, ani na medzinárodnej, ani na regionálnej. Viac k tomu nemám čo povedať.“

Daniel Oravec, tréner Komárna: „Užili sme si krásny volejbalový víkend, 10 setov v dvoch zápasoch. Myslím, že tento zápas a celý turnaj ukázal, že hociktorý z týchto štyroch tímov mohol vyhrať pohár. Samozrejme, že sa tešíme, že sme to boli my, ale myslím, že sme boli šťastnejším tímom. Tajbrejk bol mimoriadne dramatický, Prešov sa už tešil z víťazstva, ale napokon sme to ukončili dobrými blokmi.“