Ľubomír Hudačko Futbal

Mini Champions Liga Slovensko 2013 vyvrcholila po kvalifikačných turnajoch v rámci regiónov finálovým turnajom mladších žiakov v kategórii U12 ako 9. ročník súťaže v minifutbale. Ten bol súčasťou Grassroots programu SFZ, víťazmi v kategórii chlapcov sa stali Prešovčania!

Ilustračný obrázok k článku Veľké finále futbalových nádejí: Chlapci z Prešova skvelými výkonmi získali zlato!

Víťazmi 9.ročníka MCHL 2013 sa stali chlapci z Prešova, ktorí boli v minulom ročníku na konečnom 5. mieste a dievčatá zo Šale víťazstvo obhájili. Celkovo bolo odohraných 31 stretnutí, padlo 182 gólov v riadnom hracom čase.

Turnaj Mini Champions Liga Slovensko 2013 sa uskutočnil za účasti 8 tímov chlapcov – víťazov krajských kôl, ktorí boli vyžrebovaní do dvoch skupín, na mini ihrisku s umelou trávou a mantinelmi už po šiestykrát za sebou. Zápasy v skupinách sa hrali systémom každý s každým. Družstvá, ktoré skončili v skupinách na 1. a 2.mieste, postúpili do 4-člennej finálovej skupiny, ktorej zápasy sa hrali opäť systémom každý s každým o konečné 1. až 4. miesto. Hrací čas zápasov bol 1 × 20 minút a tímy hrali s počtom hráčov 4+1 so striedaním hokejovým spôsobom.

Zostava víťazného tímu chlapcov U12 – 1.FC Tatran Prešov : Ľuboš Lukáš, Adam Šoltýs, Filip Centek, Samuel Kočiščin, Matej Štofko, Martin Klovanič, Matúš Marcinko, Matej Škrepták, Boris Štofan, Martin Šviderský, Lukáš Jendrek, Daniel Perháč, Jakub Spodniak Tréner: Patrik Durkáč Asistent trénera: Ján Fecko Vedúci mužstva: Marek Petruš

V priebehu turnaja bol vstup divákov voľný, ale podujatie takéhoto rangu by zaslúžilo od usporiadateľa lepšiu propagáciu. Ocenené prvé tri družstvá chlapcov získali hodnotné poháre a medaily. Účasť na zahraničnom zápase slovenskej futbalovej reprezentácie bola jednou z cien, ktorú si na finálovom turnaji víťazi vybojovali. Turnaj riadil a zabezpečil tréner mládeže SFZ Peter Štefaňák, ktorý priebeh turnaja hodnotí veľmi pozitívne: „Podarilo sa nám zrealizovať znovu nový dvojdňový model, síce náročnejší na organizáciu, no prialo nám i počasie a videli sme veľa nádejných šikovných futbalistov, z ktorých môžu vyrásť kvalitní hráči. Tento turnaj má už svoju vážnosť, mužstvá pri postupových kolách zodpovedne bojujú o účasť a snažia sa o konfrontáciu v rámci vekových kategórií, čo je pre mládežnícky futbal prínosom.“