Kultúra

V Prešove bude premietať kočovný kinematograf: Päť filmov, ktoré v našom meste uvidíme

Dobrá správa pre tých, čo si radi pozrú filmy. Do Prešova počas leta príde kočovný kinematograf. Na tieto diela sa môžete tešiť...

Ilustračný obrázok k článku V Prešove bude premietať kočovný kinematograf: Päť filmov, ktoré v našom meste uvidíme
Foto: Ľubomír Hudačko

Aj do nášho mesta zavíta Bažant Kinematograf. Ide o originálny kočovný typ „open-air kina“. V Prešove bude premietať od 2. augusta do 6. augusta. Tešiť sa môžeme na 5 snímok.

Projekciu filmov zabezpečí štýlový retro-autobus prispôsobený na profesionálnu kinoprojekciu. Z autobusou sa bude premietať na mobilné kino plátno. Premietanie začne vždy o 21.00 v Záhrade umenia. A aké filmy v našom meste uvidíme? To si už môžete pozrieť v prehľade:

2.8. Hastrman

Česko, 2018, 100 minút

Romantický a zároveň ironický príbeh hastrmana alias baróna de Caus a jeho lásky k dedinskému dievčaťu Katynke. Jeden z najzaujímavejších a najkrajších filmov sezóny. Temný, výtvarne nádherný, tematicky a náladou sa blíži ku Coppolovmu Drakulovi.

3.8. Ženy v behu

Česko, 2019, 93 minút

Věra prežila s Jindřichom skvelý život a je pevne rozhodnutá splniť jeho posledné prianie – zabehnúť maratón… Divácky trhák v českých kinách a zároveň veľmi príjemná a kultivovaná komédia o mužsko-ženských a kamarátskych vzťahoch. Film na leto ako uliaty.

4.8. Teroristka

Česko, Slovensko, 2019, 95 minút

Marie, učiteľka na dôchodku, ktorá celý život svojich žiakov učila, že základom všetkého je slušnosť a násilie nič nerieši, postupne prichádza na to, že práve na toto sa gauneri spoliehajú a berie zobrať spravodlivosť do vlastných rúk. V čiernej komédii v úlohe rozhnevanej učiteľky na dôchodku exceluje herečka Iva Janžurová.

5.8. Trabantom tam a zase späť

Česko, 2019, 118 minút

Žltá výprava sa po dvanástich rokoch vracia domov! Posledná veľká cesta naprieč kontinentmi sa končí vo veľkom štýle. S diváckym úspechom sme pred rokmi uviedli v programe predchádzajúci titul Dana Přibáňa Trabantom až na koniec sveta a tento aktuálny je ešte o kus lepší, zábavnejší a technicky dokonalejší.

6.8. Dôverný nepriateľ

Slovensko, Česko, 2018, 112 minút

Mladí manželia Zuzana a Andrej sa sťahujú z Bratislavy do Tatier, aby na samote odrezaní od sveta na vlastnej koži otestovali Andrejovo životné dielo – prototyp inteligentného domu. Revolučný vynález sa však vymkne spod kontroly a nečakane sa obráti proti svojmu stvoriteľovi. Vydarený česko-slovenský mysteriózney triler.

A na záberoch si pozrite aj to, ako Košice opäť roztancovala Zemplínska Karička 2019. Kliknite si video.

Sledujte nás aj na našom Facebooku, Instagrame a Twitteri a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Prešova a okolia.

Zdroj: Dnes24.sk

Hl. foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Najčítanejšie