Lucia Šútorová Prezidentské voľby

V Malom Šariši volila aj najstaršia 103-ročná obyvateľka, FOTO a VIDEO

Najstaršia obyvateľka obce na Šariši zažila množstvo prezidentov a svoj hlas odovzdala aj v sobotu. V tom, aká by hlava štátu mala byť má jasno.

Zdroj: Dnes24.sk

Na prvom kole prezidentských volieb sa v Malom Šariši zúčastnila i najstaršia obyvateľka obce, 103-ročná Žofia Michňáková. Domov za ňou prišli členovia okrskovej volebnej komisie s prenosnou urnou.

Aký by mal byť prezident?

„Nechce sa mi ani veriť, že mám toľko rokov. Tridsať rokov som odrobila pri pacientoch v nemocnici,“ povedala Žofia Michňáková a dodala, že zažila množstvo prezidentov, ktorých si však už veľmi nepamätá. Má však jasno v tom, aký by mal byť prezident.„Mal by byť dobrý k ľuďom a starať sa o nich,“ povedala.

Zodpovedný prístup

Záujem o návštevu s prenosnou urnou podľa starostu Malého Šariša Stanislava Mathiu zo strany obyvateľov je. „Záujem je, aspoň podľa mojich vedomostí, keďže som bol párkrát v minulosti vo volebnej komisii. Občania, aj tí starší, majú záujem pristupovať k voľbám zodpovedne a je jedno, či sú to prezidentské voľby, komunálne, alebo parlamentné. V obci máme viacero obyvateľov, vo veku cez 100 rokov máme len pani Michňákovú, ktorá uplynulý mesiac oslávila 103 rokov,“ uviedol.

„Rozprávali sme sa o prezidentských voľbách, aj som jej poradila, ale vybrala si sama. Prezidentov si pamätá, ale tá pamäť je už slabšia. Pozerá správy v televízii, ale nevenuje sa tomu. Doma je na vozíčku, v lete občas ideme vonku. Zdravie jej zatiaľ slúži, to je hlavné,“ doplnila jej dcéra Gabriela Nociarová.

V Malom Šariši volila aj najstaršia 103-ročná obyvateľka, FOTO a VIDEO
3
Galéria
Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie