Milan Jusko Iné športy

Úspechy v hádzanej nekončia: V Prešove ostal i žiacky titul

Po vynikajúcich výsledkoch mužov a dorastencov v Tatrane Prešov sa do zoznamu majstrov Slovenska cez víkend zapísali i starší žiaci. Pod vedením trénera Eduarda Schwarzbachera a vedúceho mužstva Rastislava Žeca zvíťazili vo finálovom zápase s družstv

Obe družstvá prechádzali turnajovými bojmi bez straty bodov a tak sa rozhodlo až vo finálovom zápase. Úvod stretnutia mladým Prešovčanom nevyšiel, polčas prehrali o tri góly (6:9). V druhom polčase za veľkej podpory domáceho obecenstva náskok Bratislavy stiahli a už v siedmej minúte bol stav nerozhodný. Do konca stretnutia si už žiadne družstvo nevytvorilo náskok a tak pred koncom zápasu vsietil rozhodujúci gól Adam Dvorščák. Tento gól rozhodol o majiteľovi titulu Majster SR 2012. Konečný výsledok stretnutia Tatran Prešov – ŠKP Bratislava 14:13 (6:9).

Športová hala na Nábrežnej ulici bola zaplnená a fanúšikovia oboch klubov vytvorili mladým hádzanárom skvelú kulisu. Chlapci sa divákom odvďačili bojovným výkonom. Po zápase si silu domácich hráčov okúsil aj tréner Schwarzbacher a „zalietal“ si v ich náručí (viď video).