Práca

Sledujte, čo chcú v Prešove vybudovať: Vzniknúť by mohli desiatky pracovných miest

Bratislavská firma Vigour SK, s. r. o., požaduje poskytnutie investičnej pomoci vo výške 817 236 eur na vybudovanie nového centra strategických služieb v Prešove.

Ilustračný obrázok k článku Sledujte, čo chcú v Prešove vybudovať: Vzniknúť by mohli desiatky pracovných miest
Zdroj: TASR

Vyplýva to zo zámeru zverejneného Ministerstvom hospodárstva (MH) SR. „Realizácia investičného zámeru s investíciou v nominálnej výške 424 735 eur je rozložená na obdobie rokov 2017 až 2018. Oprávnené mzdové náklady dosahujú výšku 3,66 milióna eur. V priamej súvislosti s investičným zámerom prijímateľ do konca roku 2018 vytvorí 75 nových pracovných miest,“ spresnil rezort hospodárstva.

Investičnú pomoc spoločnosť žiada vo forme úľavy na dani z príjmu v nominálnej výške 367 236 eur, ako aj vo forme príspevku na vytvorenie nového pracovného miesta v celkovej nominálnej výške 450 000 eur na všetky nové pracovné miesta, teda 6000 eur na jedno vytvorené nové pracovné miesto.

Základné imanie prijímateľa investičnej pomoci vo výške 6640 eur je splatené v plnej výške. Je tvorené vkladom dvoch spoločníkov, a to Vigour, a. s., Praha, (vklad 2656 eur) a Unicorn Systems SK, s. r. o., Bratislava (vklad 3984 eur).

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Prešova a okolia.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie