Ľubomír Hudačko Hokej

Šláger kola priniesol vyrovnaný hokej, Prešovčania však doma Spišskej Novej Vsi podľahli 1:2 a klesli na piatu priečku. Hoci mali nejednu tutovku, vyrovnať sa im nepodarilo. V posledných dueloch stále chýba k spokojnosti lepšia efektivita v útoku, hoci hráči bojujú a zaslúžia si absolutórium.

Ilustračný obrázok k článku Skvelý hokej, bojovná hra, infarktový záver. Diváci v Prešove sa v šlágri kola mali na čo dívať

V 5. minúte dostal puk šikovne pred bránu Martin Hájnik, Matejka ho ale ani na dvakrát nepretlačil cez betón Trenčana.

V polovici tretiny vyzval Marek Nagy na skórovanie Vladimíra Čopáka, ten síce nasmeroval puk presne medzi betóny, ktoré ale gólman Spišiakov sklepol včas. V závere boli hostia aktívnejší, z čoho vyťažili najprv gól Borisa Krempaského a neskôr aj Branislava Cvengroša, obaja sa šikovne zorientovali v tlačeniciach pred bránou.

V úvode druhej tretiny mohol znížiť Hájnik, jeho strelu ale dokázal Trenčan vytesniť. Presilovku zahrali výborne aj hostia, vytvorili si veľký tlak, no Riečický sa rovnako skvelo činil. V 34. minúte po peknej kombinácii to nevyšlo ani Jarošovi a azda najväčšiu príležitosť mal v početnej výhode Marko Komloš, no Adam Trenčan predviedol bleskový presun medzi tyčkami a ani tentokrát sa Prešov netešil.

Počas 44. minúty sa stretli na trestnej lavici Krempaský aj Gurčík, čo konečne dokázali domáci využiť. Sabol napriahol od modrej, brankár iba vyrazil a puk nakoniec dostal do brány Popradčan Marek Nagy – 1:2. Na začiatku 46. minúty to vyzeralo, že bude na svetelnej tabuli svietiť stav 2:2, rovnaký hráč sa dostal medzi kruhy, avšak nastrelil len hornú tyč. V úplnom závere sa ešte pokúsili zverenci Jána Vodilu vyrovnať, odvolali aj brankára, no Spišiaci stav udržali.

Ján Vodila (tréner PHK 3b Prešov): “Spišská Nová Ves prišla do Prešova dobre pripravená, čo nám aj ukázala. Aj napriek tomu, že sme mali dve tutovky, súpera podržal brankár. Rozhodli dva góly v prvej tretine, aj keď naše snahy v druhej a tretej boli enormné. V presilovke sme neskôr aj strelili kontaktný gól, no na tri body to nestačilo. Snahu chlapcom nemôžeme uprieť, bojovali. Prežívame menšiu streleckú mizériu, nabádame hráčov, aby sa tlačili pred bránu, no v tomto smere nám to v poslednej dobre nejde. Snáď sa to raz spustí a začnú puky do siete padať, keďže hokej sa hrá na góly, v čom posledné zápasy zaostávame.”

PHK 3b Prešov – HK Spišská Nová Ves 1:2 Góly: 44. M. Nagy (Štrauch, V. Sabol) – 18. Krempaský (Klinga, Ihnaťo), 20. Smotrila (Findura, Gurčík) Diváci: 900

Zostava PHK 3b Prešov: Riečický (Borároš) – V. Sabol, Vartovník, Kobeľa, Ľ. Chovan, Novický, Komloš, Guntáš, Tomko – Pavlovský, Kivader, Pekarčík – Hájnik, Matejka, Jaroš – M. Nagy, Čopák, Štrauch – Potoček, Chalupa, Ferenc

Text: Lukáš Rusňák