Iné športy

Prvá domáca prehra Prešova: Volejbalisti nestačili v dueli na Spartak Myjava

Kopaničiari po kvalitnom výkone zdolali favorizovaných Šarišanov. Skončila tým prešovská tohtoročná neporaziteľnosť na vlastnom ihrisku.

Ilustračný obrázok k článku Prvá domáca prehra Prešova: Volejbalisti nestačili v dueli na Spartak Myjava
Zdroj: Vkmiradpupresov

Volejbalisti VK Mirad PU Prešov privítali v 13. kole na svojej domácej palubovke tím Myjavy, tá však bola nad ich sily.

Do úvodu zápasu vstúpili lepšie hráči TJ Spartak Myjava. Počiatočné vedenie však stratili a v polovici setu častejšie viedli domáci. Myjavčania kvalitným podaním zrovnali na 19:19, ale od postavenia so servisom Michala Červeňa už na strane hostí žiaden ďalší bod nepribudol. Set ukončilo eso skúseného blokára priamo z podania.

V druhom sete ťahali domáci od začiatku za kratší koniec. Hostia výborne útočili i blokovali. Prešovčania skóre len doťahovali. Nepomohlo ani striedanie, počas ktorého sa na ihrisko dostal blokár Matej Faron. Po výsledku 20:25 bolo zrovnané na 1:1. Vyrovnanie zápasu nabudilo hernú náladu Myjavčanov. V treťom sete mali ešte výraznejšie navrch.

Na kvalitné útoky hostí úspešne nahrával slovenský reprezentant a hráč zápasu v čierno-bielej farebnej kombinácií, Juraj Zaťko. Prešovčania sa trápili na servise i v útoku. Tréner Digaňa sa snažil hru spestriť striedaním. Do hry vstúpil Michal Rajduga i mladíci Kamil Pavlinský a Alex Timko. Vývoj stretnutia naklonili na svoju stranu hostia po zisku tretieho dejstva skóre 16:25.

Domáci, ako papierový favorit zápasu, statočne zabojovali o tajbrejk vo štvrtom sete, ale ani 21 bodov z ruky kapitána Martina Sopka nestačilo na dobre rozbehnutých hostí. Set i zápas skončil smutne pre prešovských hráčov, najtesnejším možným rozdielom 23:25.

Hlasy trénerov

Erik Digaňa, tréner VK Mirad PU Prešov: „Myjava prišla do Prešova nabudená, ako sme predpokladali. Žiaľ, my sme to neustáli v hlavách. Mysleli sme si, že hladko vyhráme. Dehonestoval by som výkon Myjavy, ak by som povedal, že sme si to prehrali sami. Myjavčania hrali asi najlepšie v tejto sezóne, čo som mal možnosť vidieť. Žiaľ, pomohli sme tomu výsledku aj my. Liga ide ďalej.“

Martin Pipa, tréner TJ Spartak Myjava: „Podali sme maximálny a koncentrovaný výkon. Som hrdý na svojich chlapcov.“