Iné športy

Cenná výhry volejbalistov Prešova. Zrodial sa na domácej palubovke, kde ťažkého protivníka z Nitry zdolali jednoznačne 3:0 a vrátili mu predošlú prehru.

Ilustračný obrázok k článku Prešovskí volejbalisti zdolali vicemajstra z Nitry 3:0: Oplatili mu prehru z úvodu
Zdroj: Vkmiradpupresov

Druhými odvetami základnej časti pokračovala Edymax extraliga mužov. Hráči VK Mirad PU Prešov privítali na domácej palubovke minuloročných finalistov, tím VKP SPU Nitra. Duel priniesol pekné volejbalové divadlo. Po bojovnom výkone a výsledku 3:0 (28:26,25:19,25:15) sa zo zisku 3 bodov tešili Prešovčania.

Priebeh hry

Začiatok zápasu sa vyvíjal pomerne vyrovnane. Hostia útržkovite viedli, ale hru si následne kazili slabým servisom. Nenápadný náskok hráči Prešova stále vyrovnali. Do záveru setu sa išlo za stavu 23:23. Domáci po výraznejšom tlaku premenili štvrtý setbal, keď útok Nitrančanov skončil v aute.

Aj v druhom sete sme videli pekný volejbal. Súperi si nič nedarovali, hostia zlepšili podanie a viedli 9:11 i 11:14. Žiadna lopta nebola pre hráčov na ihrisku stratená, čo tešilo fanúšikov na tribúne, ktorí si našli cestu do športovej haly. Obetavá hra viac sedela domácim. Po oddychovom čase trénera Nitry za stavu 17:18 už hostia pridali len bod. Zato domáci pri servise nahrávača Juraja Jurka pridali 5 bodov v rade a set zakončil ukážkovým esom z ruky kapitán Martin Sopko.

Zlomení hráči Nitry už v treťom sete nedokázali nájsť recept na zdramatizovanie zápasu. Rozbehnutí domáci si rozvážne kontrolovali priebeh zápasu a dali šancu hráčom z lavičky. Zahral si Kamil Pavlinský i Boris Velička. Druhý menovaný podával na celkové víťazstvo, ktoré potvrdil hvizd z píšťalky rozhodcu po nedorozumení na nahrávke hostí. Najviac bodov (16) pridal smečiar Martin Sopko, z toho 3 esá. Hráčom zápasu (MVP) sa stal Juraj Jurko.

Hlasy po zápase

Erik Digaňa, tréner VK Mirad PU Prešov: „Som nesmierne hrdý na výkon chlapcov v dnešnom zápase. Bola to konečne kolek­tívna hra so srdcom. Po dvoch neúspešných zápasoch vonku, hráči ukázali charakter. Dúfam, že taká bojovnosť a tímová dravosť bude pokračovať a gradovať. Ešte raz blahoželám chalanom.“

Ľuboslav Šalata, VKP SPU Nitra: „Domáci boli úspešnejší vo všetkých herných ukazovateľoch. Lepšie servovali a následne bránili, ako my. V prvých dvoch setoch sme to mali nádejne rozohraté, ale stále sme sami vrátili súpera do hry nejakou chybou alebo nedorozumením. Pravdepodobne rozhodol prvý set, kde sa domáci dostali na koňa. V treťom sete sa zápas už len dohrával v jasnej réžií domácich.“