Futbal

Predchádzajúce dva ročníky turnaja na tom istom mieste prešovské dorastenky vyhrali. Darilo sa im aj tento rok, napokon totiž dokráčali až do finále.

Ilustračný obrázok k článku Prebojovali sa najďalej: Prešovské futbalistky si na turnaji v Poľsku zahrali finále
Zdroj: Tatran Prešov

Dorastenky 1. FC Tatran Prešov ukázali svoje umenie počas medzinárodného turnaja v meste Krzeszowice.

Finále proti Myjave

Dievčatá ukázali kvalitný herný prejav. Vyhrali päť zápasov, štyri z nich vysokým rozdielom. Výsledkovo im nevyšlo iba finále.

V rozhodujúcom zápase nastúpili proti silnej Myjave, ktorej hráčky hrajú prvú futsalovú ligu a v sezóne 2017/2018 sa stali jej víťazkami. Prešovčanky prehrali 1:3 a obsadili pekné druhé miesto.

„V záverečnom zápase rozhodol vekový priemer a väčšie skúsenosti na strane Myjavy. Tento tím má kvalitné hráčky. Teší nás druhé miesto a výkony našich dievčat,“ zhodnotil pre 1fctatran.sk tréner prešovských futbalistiek Marek Semančík.

Šarišanky dali na turnaji najviac gólov. Najlepšou strelkyňou sa s pätnástimi presnými trefami stala Kristína Sedláková.