Futbal

Ani Šarišské Michaľany futbalistov Tatrana Prešov nezastavili. Tešili sa už z deviateho zisku troch bodov za sebou. V tabuľke tak atakujú jej špic.

Ilustračný obrázok k článku Pokračujú vo výbornej forme: Futbalisti Tatrana vyhrali v Šarišských Michaľanoch

Do siete súpera sa presadili dvaja strelci, Kraľovič v prvom polčase a druhý zásah pridal po zmene strán Pavúk. Tatran tak natiahol sériu výhier už na 9 zápasov a posledný jesenný ho čaká proti posledným Giraltovciam.

Peter Petráš, tréner 1. FC Tatran Prešov: „Do Šarišsských Michalian sme išli s tým, že chceme vyhrať, že potrebujeme získať tri body. Bolo to pre nás veľmi dôležité. K zápasu sme pristúpili zodpovedne, rovnako aj domáci. Stretnutie malo úroveň z našej aj súperovej strany, malo aj divácku kulisu."

"Prvý polčas sme dali jeden gól. Hru sme kontrolovali počas celých deväťdesiatich minút. Súperovi sme nedovolili dostať sa do šancí. My sme mali ešte tri, štyri gólvé príležitosti. Nakoniec sme zápas zvládli, vyhrali sme 2:0. Sme spokojní.“

OŠFK Šarišské Michaľany – 1. FC Tatran Prešov 0:2 (0:1)

• Góly: 24. Kraľovič, 64. Pavúk
  • ŽK: Mikluš, Luterančík – Vinclér. Rozhodovali: Mano – Jurášek, Havrila, 1000 divákov.
  • Prešov: Lukáč – Šimko, Petráš, Špak, Kolbas – Goncharevich – Kraľovič, Ivanecký, Lupčo (87. Rodrigues), Pavúk (78. Kopín) – Hirka (66. Sabolčík).
  • Šarišsské Michaľany: E. Kolbas – Boňko, Staš, Kohút, Krajňak, Luterančík, Pončák, Mikluš, Radovanovič (66. Neščivera), Petruk, Cicman (55. Jeřábek).

Darilo sa aj prešovským umelcom, ktorí triumfovali počas oceňovania Dosiek 2019. Kliknite si fotogalériu.

Sledujte nás aj na našom Facebooku, Instagrame a Twitteri a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Prešova a okolia.

Úspech Prešovského národného divadla: Dosky získalo za Moral Insanity