Ľubomír Hudačko Práca

Plány prešovskej radnice: V lete chce zamestnať do 300 pracovníkov na obecné služby!

Mesto Prešov ešte tento mesiac zamestnáva v rámci malých obecných služieb 145 ľudí. Pracujú už len do konca júna, potom sa ich počet bude zrejme meniť. Podľa hovorkyne mesta prešovská radnica chce v lete zamestnať do 300 pracovníkov na obecné služby.

Ilustračný obrázok k článku Plány prešovskej radnice: V lete chce zamestnať do 300 pracovníkov na obecné služby!
Zdroj: TASR

Títo pracovníci teraz pracujú 64 alebo 80 hodín mesačne. Okrem toho mesto zamestnáva piatich ľudí na tzv. dobrovoľnícku činnosť a 134 obyvateľov si od 8.6. odpracováva dávku v hmotnej núdzi.

Pracovať budú do 18.6. Od začiatku júla alebo augusta by chcela radnica zamestnať do 300 pracovníkov. Uviedla tak hovorkyňa mesta Prešov Veronika Kmetóny Gazdová.

Na všetkých uchádzačov o zamestnanie pracujúcich pre mesto dohliada 11 koordinátorov menších obecných služieb. Tí majú rozdelené územie mesta na časti, v ktorých vykonávajú činnosti spojené s udržiavaním poriadku a čistoty. Sú to práce ako zber odpadkov, maľovanie zábradlí, vytrhávanie buriny, zametanie, hrabanie pokosenej trávy, likvidácia neodborne uloženého odpadu a podobne. Osem koordinátorov je zamestnaných v rámci projektu cez Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny a 80 percent ich mzdy je mestu refundovaných.

Čítajte tiež:

V Prešove sa budeme potiť v trópoch: Až takto vysoko sa u nás vyšplhajú teploty!

foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie