Ďalší most zbúrajú: Na ulici Pod Hrádkom bude nový železobetónový
Cieľom rekonštrukcie je odstrániť havarijný stav a zabezpečiť bezpečné a spoľahlivé dopravné spojenie pre obyvateľov Solivaru.
Začína sa rekonštrukcia mosta na ulici Pod Hrádkom na Solivare, ktorý je v havarijnom stave. Existujúci most bude zbúraný a nahradí ho nový železobetónový most.
Na stropkovskom jarmoku sa vo veľkom kradlo: Zlodej vzal šperky, mobily i hernú konzolu
Podujatie cez víkend UZAVRIE Hlavnú ulicu: Linky MHD v Prešove budú jazdiť inak
Nový most prinesie širšiu vozovku, bezpečnejšie napojenie na okolité komunikácie a 2,5 metrový chodník pre peších.
Súčasťou projektu sú aj úpravy ciest na uliciach Pod Hrádkom, Suvorovova a Šípková, modernizácia verejného osvetlenia a prekládka inžinierskych sietí.
Investícia mesta Prešov predstavuje 682 849,79 eur s DPH.
Zhotoviteľom je spoločnosť Swietelsky – Slovakia s. r. o., pričom práce majú trvať cca 6 mesiacov od odovzdania staveniska. „Počas výstavby bude most úplne uzatvorený a doprava bude presmerovaná na obchádzkové trasy. O všetkých zmenách budeme priebežne informovať,“ vysvetľuje mesto Prešov.
Cieľom rekonštrukcie je odstrániť havarijný stav a zabezpečiť bezpečné a spoľahlivé dopravné spojenie pre obyvateľov Solivaru.