Práca

Odborníci radia: 5 typov ľudí, ktorí nemajú šancu získať džob. Nebuďte ako oni!

Či tomu veríte alebo nie, personalistovi stačí len jeden detailnejší pohľad na váš životopis a je rozhodnuté. Zistite, či náhodou nepatríte medzi týchto 5 typov nešťastníkov, ktorí skutočne nevedia, ako má vyzerať dobré cévečko!

Ilustračný obrázok k článku Odborníci radia: 5 typov ľudí, ktorí nemajú šancu získať džob. Nebuďte ako oni!
Zdroj: Webnoviny.sk

1. Jahôdka89 či _kajnšmatlák1_
Je síce pekné, že ste pri zakladaní mailovej adresy kreatívni a originálni, maily s takýmito prezývkami ale naozaj nepatria do schránky potenciálneho zamestnávateľa. Ak reagujete na pracovnú pozíciu, do životopisu uveďte kontaktný mail vytvorený z vášho mena a priezviska, a z tohto mailu aj odošlite svoje dôkladne prekontrolované cévečko.

2. Párty žena či super borec
Ajaj, fotky v životopise – tie personalistom vždy urobia dobrú náladu. Zapamätajte si, že do cévečka nepatria skupinové fotky, fotky zo žúrky či pláže. Môžete na nich vyzerať fakt sladko a možno vám tam dokonale vynikajú bicepsy, personalistu však takéto obrázky odradia. Ak chceš naozaj zažiariť, zabezpeč si dokonalú a profesionálnu fotografiu.

3. Tolstoj bez pravopisu
Dve základné chyby – dlhý a nudný životopis, pri ktorom začínajú personalistovi klipkať oči. Ešte horšie ale je, ak dostane preberajúcu „päsť na oko“ v podobe gramatyckej chibi. Dávajte si teda pozor: je fajn, že máte toho veľa za sebou, viac ako dvojstranový životopis je už ale náročný na udržanie pozornosti. Ak k tomu ešte „pridáte“ nedokonalý pravopis, váš „román“ poputuje pravdepodobne do koša.

4. Copperfieldov bratranec
Že máte v životopise dosť voľného miesta? Utrite si kropaje potu pri hľadení na svoj poloprázdny životopis a začnite sa potiť v reálnej práci, hoci aj ako stážista či dobrovoľník, začnite naberať skúsenosti aj popri škole! Neskúšajte si vyčarovať roky praxe, nekúzlite si dokonalú angličtinu, ak ledva poskladáte jednu vetu, nevyťahujte z klobúka PC skilly a schopnosti, o ktorých si LEN myslíte, že ASI ovládate. Zamestnávateľ si vás ľahko preklepne a vaše šance na prácu zmiznú ako mávnutím kúzelníckej paličky.

5. Suchopárny MS-worďák
Pravopis máte zvládnutý, informácie o vás sú prehľadne zhrnuté, fotka v cévečku je super profesionálna? Kde je teda chyba? Starý dobrý MS Word! Takýchto obyčajných doc či docx životopisov totiž chodí personalistom po tisíckach. A vašou úlohou je sa na trhu práce predať, najlepšie bohatým životopisom. Dôležitá je však aj jeho vizuálna stránka. Ako na to? Pridajte do cévečka trošku farieb, ale neurobte dúhu. Použite zaujímavé ikonky na ozvláštnenie textu, ale nech váš životopis nevyzerá ako prepchatý leták. Ak máte však pochybnosti o tom, ako správne vytunovať svoje cévečko, pomôžeme vám!

Vytvorte si dizajnový životopis, ktorý zaujme na prvý pohľad!

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie