To sa len tak nevidí. Séria prešovských hokejistov v II. lige sa občas pretrhne výhrou, ale väčšinou koňare inkasujú debakle. Ako aj teraz s Michalovcami.

Ilustračný obrázok k článku Obrovský debakel prešovských hokejistov: Už po dvoch tretinách inkasovali 10 gólov
Zdroj: Vlado Salzer

Prešovskí hokejisti celú aktuálnu sezónu len zbierajú skúsenosti, pretože po odchode kľúčových hráčov a prechodnom domove bol klub na prahu nového reštartu.

To má na svedomí sériu nepríjemných výsledkov, ktorú pretrhne výhra len občas. Nestalo sa tak však už od 6. januára, keď porazili béčko Nových Zámkov 13:3. Tentoraz sami utŕžili podobne nepríjemný debakel, keď už po dvoch tretinách prehrávali 10:1. V zápase padli aj pästné súboje, Prešov sa nachádza v zóne boja o udržanie, čakajú ho ešte ťažké súboje o zotrvanie v II. lige.

HK Dukla Ingema Michalovce – HC Prešov 12:2 (5:1, 5:0, 2:1)

• Góly: 6. Cútt, 8. Toma, 8. Bojko, 8. Dvurečenskij, 10. Safaralejev, 22. Mašlonka, 31. Hančák, 32. Toma, 36. Banovský, 38. Cútt, 45. Giľák, 55. Gavrik – 17. Lupták, 55. Ljubimov
  • Rozhodovali: Korba – Gavalier, Ordzovenský,
  • vylúčení: 8:10 na 2 min., navyše Róth (Mich.) 10 min. a Zavalnjuk 10 min. OT za pästný súboj, Toma (Mich.) a Lučnikov (Preš.) obaja 5+10 min. OT + DKZ za bitku, Rudy (Preš.) 10 min. za nešp. správanie
  • presilovky: 3:0
  • oslabenia: 2:0