Ľubomír Hudačko Futbal

Tatran opäť neskóroval a nebodoval. Výhra Trnavy ho môže odsunúť na dno

Vyzerá to zle. Športových fanúšikov v ostatnom čase akosi nemá kto potešiť. Hokejisti strácajú pod nohami ľad, futbalisti trávnik. Tí prešovskí nevyhrali a nebodovali ani na Kopaniciach a v prípade výhry Trnavy so Zlatými Moravcami klesnú tri kolá pred koncom na poslednú priečku.

Ilustračný obrázok k článku Tatran opäť neskóroval a nebodoval. Výhra Trnavy ho môže odsunúť na dno

Nováčik ligy totiž mieri ešte vyššie. Poradil si aj s naďalej v útoku bezzubým Prešovom a môže stále dúfať aj v bronzovú priečku. Naopak, Šarišania sa potápajú ku dnu čoraz hlbšie a po nedeľňajšom zápase bílých andelov hrozí, že zelenobieli budú mať na udržanie už dvojbodové manko.

Do svojho súpera sa Myjava zahryzla od úvodu a črtala sa aj zmena skóre. Odmávaný ofsajd napokon radosť pokazil domácim. Na opačnej strane zahrozil Papaj a neskôr Novák hľadal kohosi zo spoluhráčov vo vápne. Márne. Lepším mužstvom boli Kopaničiari. Tatran sa spoliehal na štandardky, no ani z nich veľa vody nenamútil. Po polhodine hry kryl strelu Poliačeka Solnička bez problémov. Šancí sa rodilo pramálo, Prešov sa sústredil na obranu a preto si domáci často na tomto fakte vylámali zuby. Diviš mal šťastie pri šanci Harsányiho, že strela do siete bola Petrášom odvrátená do bezpečia. Po prvom polčase však napokon Spartak predsa len otvoril skóre a to po peknej kombinačnej akcii, na konci ktorej bol Harsányi – 1:0.

Po prestávke sa obraz hry nezmenil. Prešov bol v útoku naďalej v bezzubom stave, aj keď sa snažil viac a Myjava si hrala svoje trpezlivo. Všetko to mohol zmeniť strelou po nedorozumení Kopaničiarov Novák, ale vinou teču brankára mieril vedľa brány. V 52. minúte mal na kopačke ďalší gól opäť Harsányi, ale Diviš tentokrát loptu kryl. Bruško o niečo neskôr nechal českého brankára v službách Prešova taktiež vyniknúť. Po hodine hry mohlo byť vyrovnané, ale aj rozhodnuté. Lenže neuspel ako Novák pred Solničkom, tak ani na druhej strane Kukoľ. V prvom prípade podržal mužstvo brankár, domáci hráč pálil vedľa. Diviš mal prácu s Harsányim aj v 68. minúte, ale aj keď nadvakrát, loptu spacifikoval. O pár minút ale už bolo vymaľované. Kosík spečatil hlavičkou výhru po centri Kuračku. Myjava teda neprehrala už 10 zápasov aj preto, že v závere stretnutia nedal do odkrytej brány kontaktný gól Bernardo. Namočený do boja o záchranu je teda Tatran aj naďalej a ešte viac a situácia je vážna. Mužstvo pod vedením trénera Bubenka ešte neskórovalo a pád do druhej ligy hrozí reálne ako nikdy predtým.