Hádzaná

Majstri z Tatrana bilancujú sezónu: Stále ich mrzí nevyhraté pohárové finále

V ďalšej majstrovskej sezóne vyhral Tatran Prešov až 24 zápasov z 28 možných. Doma sa tak stal suverénnym kráľom a to už 13-krát v rade za sebou.

Ilustračný obrázok k článku Majstri z Tatrana bilancujú sezónu: Stále ich mrzí nevyhraté pohárové finále

Tatran nedávno uzavrel hádzanársky ročník 2018/19 ziskom jubilejného 15. slovenského majstrovského titulu. Okrem domácich súťaží pritom klub účinkoval aj v nadnárodnej SEHA Gazprom lige a prestížnej Lige majstrov.

Sezóna sa skončila, je čas bilancovania. Tatran sa v sezóne prebojoval do svojho sedemnásteho finále za sebou, trinásť v jednom slede ich aj vyhral. Do celkového počtu osemnástich prvenstiev patria aj tri tituly z federálnych čias, ešte z rokov 1969, 1971 a 1993. Na ceste k 15-temu prvenstvu v Slovnaft handball extralige zvládli Prešovčania v domácej súťaži vyhrať 24 z 28 duelov dlhodobej časti, v ktorej nastupovali aj v omladenom zložení.

Smola v pohároch

Zvyšné štyri prehrali. V play-off už nenašli premožiteľa a pridali ďalších šesť víťazstiev. Tímu však ušiel po kontroverznom sedmičkovom rozstrele vo finále Slovenského pohára tzv. double. Okrem toho pridali zverenci trénera Slavka Golužu aj rekordných 14 bodov v skupinovej fáze Ligy majstrov, no napriek tomu veľmi tesne nepostúpili zo skupiny do play-off. Vyraďovacie boje im tesne ušli aj v nadnárodnej SEHA Gazprom lige, kde obsadili takisto prvú nepostupovú – celkovo 5. pozíciu.

„Veľmi som chcel postúpiť z Ligy majstrov. V SEHA lige nám chýbalo tiež zopár bodov. Chcel som postúpiť z obidvoch týchto silných súťaží, takže toto ma dosť hnevá. Na druhej strane je to motivácia do budúcna. V ťažkých zápasoch nám možno chýbali „ťahúni“, taká skúsenosť niekoho, kto by to zobral na seba. Odohrali sme ale dobre zápasy. Myslím si, že na mužstvo, ktoré tú máme, môžeme byť s výsledkami, ktoré sme uhrali, spokojní,“ hodnotil skončenú sezónu kapitán tímu Martin Straňovský.

Aj podľa Lukáša Urbana dopadla sezóna dobre. „V Lige majstrov sme získali 14 bodov, čo je najviac v histórii klubu. Máme aj titul. Samozrejme veľmi nás mrzí, že sme nevyhrali pohár. To je jediná škvrna na sezóne. To by sa nám nemalo stávať. Sme však iba ľudia a bohužiaľ, stalo sa. Verím preto, že tá nasledujúca sezóna bude ešte lepšia,“ hodnotil sezónu prešovský odchovanec, ktorý ju skončil nielen so šiestou zlatou medailou z extraligy, ale aj ocenením pre najlepšieho hráča súťaže.

Prídu noví hráči

„Chcem sa poďakovať všetkým chlapcom, trénerovi Stanovi Kolpakovi a hráčom, ktorí hrali prvú časť Slovnaft handball extraligy. Víťazný pohár patrí všetkým, celému klubu,“ pridal na záver po prevzatí víťazného extraligového pohára svoje poďakovanie tréner Slavko Goluža a pristavil sa aj pri krátkom hodnotení sezóny.

„Nehovoriac o pohári, v ktorom sme vychytili jeden zlý deň a odohrali sme zlý zápas, nad ktorým už je teraz zbytočné plakať, myslím, že sezóna bola dobrá. Teraz chcem, aby sme sa dobre pripravili na ďalšiu sezónu, v ktorej nám prídu aj štyria noví hráči. Opäť nás bude čakať náročný program a veľa zápasov. Báť sa ale nebudeme nikoho. My sme Tatran Prešov a musíme tak i hrať,“ povedal chorvátsky kouč. Prípravu naň začnú hráči začiatkom júla.

A pozrite si aj to, ako to nedávno vyzeralo počas športového dňa v Jazdeckom areáli. Kliknite si fotogalériu.

Sledujte nás aj na našom Facebooku, Instagrame a Twitteri a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Prešova a okolia.

Športový olympijský deň v Prešove OBRAZOM: Do nášho mesta zavítali známe mená