Bratislavčania svojho súpera v boji o finále najvyššej slovenskej súťaže spoznajú v najbližších dňoch.

Ilustračný obrázok k článku Koniec sezóny pre Prešov: Ďalej ide Slovan, jednoznačný postup potvrdil 4. výhrou, FOTO
10
Zdroj: TASR/Milan Kapusta

Hokejisti Slovana Bratislava postúpili ako prví do semifinále Kaufland play off Tipos extraligy. Na ľade Prešova zvíťazili 2:0 a do najlepšej štvorky sa tak dostali bez prehry vo štvrťfinále. Svojho súpera v boji o finále najvyššej slovenskej súťaže spoznajú v najbližších dňoch.

O všetkom sa rozhodlo v druhej tretine, v nej sa hostia dostali do tempa po dvoch presilových hrách v rýchlom slede. V brejku sa najskôr presadil Tomáš Zigo a následne „belasí“ zvýšil na konečných 2:0 ešte pred uplynutím druhej tretiny, keď skóroval Brant Harris.

Striedanie už v 8. minúte

Už vo ôsmej minúte došlo v prešovskom tíme k striedaniu brankárov.

Petrík mal problémy s lapačkou a tak ho na približne štyri minúty nahradil Adamko. Ten počas svojho krátkeho pobytu na ľade zlikvidoval prvú vážnu gólovú šancu duelu, keď vychytal dorážku po strele Goliana.

Belasí si v 2. tretine zahrali dve presilovky v rýchlom slede a dvakrát opečiatkovali konštrukciu Petríkovej bránky. Prvý gól nakoniec padol z protiútoku. Brejk hostí sa začal po nevydarenom pase domácich, gól padol po prudkej strele Ziga ponad vyrážačku domáceho brankára.

Zaváhania Bratislavčania potrestali. Najprv síce zblízka v 18. minúte nepremenil Belluš, no po následnom vhadzovaní v útočnom pásme si puk vymenili Sersen s Takáčaom a strieľanú nahrávku pred bránku poslal do siete Harris. K skórovaniu domácim potom nepomohol ani oddychový čas, ktorý si tréner Bokroš vzal 60 sekúnd pred sirénou, a ani následná hra bez brankára.

HC Prešov – HC Slovan Bratislava 0:2 (0:0, 0:2, 0:0)

• Góly: 29. Zigo (Kytnár, Gachulinec), 38. Harris (Sersen, Takáč)
  • vylúčení: 4:3,
  • presilovky a oslabenia: 0:0,
  • 2 023 divákov.
  • Prešov: Petrík (8. Adamko, 12. Petrík) – Růžička, Glazkov, F. Fekiač, Rajnoha, Turan, Jendroľ, Bakala – Welychka, Čacho, Michnáč – Nauš, Vas, Lialka – Šimun, Valent, Sýkora, – Lalík, V. Fekiač, Žilka
  • Slovan: Windsor – Breton, Golian, Gachulinec, Sersen, Valach, Maier, Šotek – Haščák, Rapuzzi, Yogan – Jääskeläinen, Harris, Takáč – Zigo, Kytnár, Matoušek – Belluš, Bezák, Chalupa
Objektívom: Slovan oslavuje postup do semifinále hokejovej extraligy