Ľubomír Hudačko Futbal

Ostatné výsledky hráčov Tatrana Prešov nemajú v histórii klubu obdobu! Najstarší futbalový klub na Slovensku sa potápa na dne ligovej tabuľky II. ligy, kam ju odsunula ďalšia prehra, tentoraz na ihrisku Trebišova. Koňare prehrali už tretí zápas v rade a trápi ich aj koncovka...

Ilustračný obrázok k článku Katastrofa v podaní Tatrana Prešov: Toto si história nepamätá, koňare sú poslední v II. lige!

Úvod zápasu patri prešovskému Tatranu, ktorý zatvoril Trebišov na jeho polovici. Postupne sa však začali osmeľovať aj Zemplínčania a získavali pôdu pod kopačkami. Najmä keď svoju tutovku a samostatný nájazd nepremenil Eliaš.

Rozhodujúci moment prišiel v poslednej, 45. minúte úvodného polčasu. Po vniknutí do obrany zelenobielych dostal finálnu prihrávku voľný Cairo a poľahky zakončil – 1:0. Po prestávke pribudlo šancí aj na prešovskej strane, no domáci hrali s chuťou, držali loptu a hrozili. Napriek tomu vyrovnať mohol kapitán Tatrana Dávid Leško, bránu však minul. Prešov už nenašiel sily na zvrat a z Trebišova odchádza naprázdno po najtesnejšej prehre 0:1 (0:1).

Doxxbetliga – 9. kolo: Slavoj Trebišov – 1. FC Tatran Prešov 1:0 (1:0) Gól: 45. Cairo, bez žltých kariet, pred 620 divákmi rozhodoval Kozák (Ferenc, Bobko)

Tréner Stanislav Varga: "Je ťažké hodnotiť zápas, v ktorom prehráme 0:1 a mali sme 5 – 6 čistých gólových šancí. Ktoré ak by sme boli premenili, môžeme odísť s víťazstvom. Je ťažké sa z toho dostať. Musíme však bojovať ďalej, dať sa dokopy a snažiť sa nejaký zápas vyhrať. Dúfajme, že potom to už pôjde. Ale ako som povedal, mali sme možno 5 – 6 gólových šancí, ktoré boli nie, že stopercentné, ale tisíc percentné. Nedali sme gól, a futbal sa hrá na góly. S nasadením a bojovnosťou môžem byť spokojný, Jediné, čo nám dnes chýbalo, boli góly.“