Ľubomír Hudačko Hokej

Miestami boli v tabuľke aj prví a obsadili počas sezóny rôznorodé priečky. Napokon skončili po poslednom kole na poslednej možnej, ktorá zaisťuje play off. V praxi to tak znamená, že v jeho prvom kole vyzvú najťažšieho možného súpera. A teda rovno lídra, ktorý vyhral základnú časť!

Ilustračný obrázok k článku Hokejisti Prešova spoznali partnera do play off: Dostali najťažší možný kaliber!

Rozhodol o tom posledný zápas, ktorý na ľade Michaloviec koňare nemali nárok na bodovanie. Dostali výprask 5:0 a už v piatkovom prvom zápase proti Spišskej Novej Vsi budú mať čo robiť, aby sa fanúšikom revanšovali za nevydarenú základnú časť.

Posledné miesto

Na ôsmom a teda poslednom mieste, ktoré zaisťuje play off skončili totiž práve Prešovčania, čo znamená súboj proti víťazovi základnej časti. Na Spiši nečaká hráčov PHK nič ružové, čosi už naznačila aj forma v poslednom dueli na ihrisku Dukly Michalovce.

V úvode zápasu si vyskúšali oba celky hru v početnej výhode, keď najprv Prešov oslabil Pitka a o minútu a niečo bol vylúčený na domácej strane Boboš. Ani jeden celok ponúknutú príležitosť na strelenie gólu nezúžitkoval. Tretím pykajúcim hokejistom bol kapitán PHK 3b Prešov, práve počas trestu Sabola otvoril v 13. minúte skóre Jakub Linet.

Prešovčania vyzvú Spišiakov

O dve minúty na neho nadviazal Ján Šeliga a Dukla sa teda ujala vedenia už 2:0. Po prestávke mohli Koňare znížiť, no ani druhú presilovku nevyužili a napokon pykali, keď v 28. minúte zvyšoval na 3:0 Milan Bednár a o 12 sekúnd na to sa presadil ešte aj Tomáš Bánovský. Brankára Borároša nahradil mladý Vlado Slivka.

Michalovčania mali v prvej aj druhej tretine jasnú streleckú prevahu a zaslúžene viedli. V poslednej dvadsaťminútovke ostali nepotrestané fauly Jaroša, ako aj Brijáka. Vojaci ale ešte pridali jeden presný zásah, v 51. minúte stanovil stav na konečných 5:0 Štefan Majerník. Prešov tak ukončil základnú časť na ôsmom mieste a už v piatok sa predstaví v prvom kole play-off na ľade Spišskej Novej Vsi.

• HK Dukla Michalovce – PHK 3b Prešov 5:0
  • Góly: 13. Linet (Halás), 15. Šeliga, 28. Bednár (Majerník, Rožník), 29. Banovský (Šechný, Šterbák), 51. Majerník (Briják)
  • Strely na bránu: 43:18
  • Vylúčenia: 6:5
  • Presilovky: 1:0
  • Oslabenia: 0:0
  • Diváci: 550

Zostava PHK 3b Prešov: Borároš (29. Slivka) – V. Sabol, Pitka, Niník, Hargaš, Popela, Gaborčík, Kobeľa – M.Nagy, Fusek, Pekarčík – Korytko, Jaroš, Lipovský, Chalupa, Potoček, Ferenc

Zostava HK Dukla Michalovce: Fedor – Boboš, Šterbák, Bednár, Šeliga, Briják, Buraľ – Šechný, Drotár, Banovský – Linet, Halás, Podsedlý – Majerník, Méry, Rožník – Schnelly

Hokej v Prešove tak v uplynulých dňoch nezažíva príliš dobrú povesť, dôkazom toho je počínanie si bývalého prezidenta klubu!

Text: Prešov 24/Lukáš Rusňák