Dlho bol Prešov v defenzíve úspešný a nedovolil súperovi chytiť sa. Dokázal to až po vylúčení Bespalova do konca zápasu, no tri body ostali doma.

Ilustračný obrázok k článku Hokejisti Prešova majú zrazu dobré výsledky: V zápase došlo aj k nevšednej kuriozite
Zdroj: TASR/Roman Hanc

Hokejisti HC Grotto Prešov zvíťazili v piatkovom domácom zápase 12. kola Tipos extraligy nad HC ´05 Banská Bystrica 2:1.

Väčší pozor

Už v 1. minúte mohol Šoltés otvoriť skóre, ale chybu obrancu Bakalu nepotrestal, keď jeho únik zmaril brankár Bespalov.

Ten bol veľká prekážka pre „baranov“, ktorí mali v prvej tretine hernú prevahu, ale bez gólového efektu. Prvý vzájomný zápas sa skončil gólovo úrodným víťazstvom domácich 5:4, no tentoraz si tímy dávali väčší pozor na defenzívu.

Bezgólové skóre vydržalo do 34. minúty. V nej domáci obranca Rajnoha využil presilovku, v ktorej prestrelil brankára Belányiho – 1:0.

Vylúčený brankár

Bespalov bol veľká prekážka pre hostí aj v tretej tretine.

Domáci v nej hrozili najmä z brejkov, dve sľubné šance nevyužil Sýkora. V 56. minúte zvládol brankár domácich aj neprehľadnú situáciu a krátko nato sa hostia odhodlali k hre bez brankára.

V nej sa prvým gólom v sezóne prezentoval domáci útočník Nauš, ktorý upravil na 2:0. Bespalov dostal v tretej tretine dva osobné tresty na 10 minút a po druhom sa pre neho zápas skončil. Do bránky nastúpil Petrík, ktorého hostia prekonali v 60. minúte, keď presilovku využil Ihnačák, no už len znížil.

HC Grotto Prešov – HC ´05 Banská Bystrica 2:1 (0:0, 1:0, 1:1)

• Góly: 15. Rajnoha (Charbonneau, Šimun), 58. Nauš – 60. Ihnačák (Breton, Fossier)
  • Rozhodovali: T. Orolin, Korba – Šoltés, Stanzel
  • vylúčení: 5:4 na 2 min, navyše: Bespalov (Prešov) 10 min OT+DKZ za nešportové správanie
  • presilovky: 1:1
  • oslabenia: 0:0
  • 903 divákov

Prešov: Bespalov (59. Petrík) – Bakala, Rajnoha, Růžička, F. Fekiač, Turan, D. Jendroľ, Lalík – Charbonneau, Čacho, Halama – Sýkora, Vas, Michnáč – Nauš, Zagrapan, Bača – Šimun, V. Fekiač, Klíma

Banská Bystrica: Belányi – Breton, Brejčák, Boldižár, Crevier-Morin, Ďatelinka, Lopejský – Mistele, Ihnačák, Galbavý – Fossier, Berger, Šoltés – Vašaš, Bubela, Gabor – Výhonský, Sojka, Kabáč – K. Jendroľ