Ľubomír Hudačko Šport

Siedmym kolom a dohrávkami pokračovala Hokejbalová liga, v ktorej sa tento týždeň odohralo zopár výborných zápasov. Hlavne hráči vo farbách nestarnúceho Paluta, ktorí v troch zápasoch ukázali všetkým svojím súperom, že s bojom o titul to myslia vážne. Pozrite si prehľad výsledkov.

Ilustračný obrázok k článku Hokejbalová liga v Prešove pokračovala ďalším kolom: Znovuzrodenie HBC Paluto vzbudzuje rešpekt!

HBC Fany Sport – HBC Paluto 5:4 (2:2, 1:2, 2:0)

Góly: Fabuľa 2, Čengeri, Viazanko, Baláž – Ličák 3, Vrábel Brankári: Hudák – Krasl Rozhodcovia: Francan / Richter Pet.

Už zostavy predpovedali, že prítomní diváci uvidia napínavý, kombinačný, tvrdý no hlavne veľmi kvalitný zápas z oboch strán. Hráči Paluta , ktorý v zápase už viedli 4:2, keď sa im perfektne podarilo eliminovať najväčšiu „hviezdu“ Fany Sport Paťa Mitru (0+0 v zápase), bohužiaľ tento priaznivý výsledok neudržali a po záverečnom hvizde rozhodcu bol stav na ukazovateli 5:4 pre „Faňákov“, ktorý dokázali zabrať aj ako tým.

HBC Juniors – HBC Paluto 4:22 (1:7, 2:12, 1:3)

Góly: Čirč 2, Mendzif, Paulus – Staš 7, Bajzát 4, Pankúch a Hajduk 3, Ličák 2, Vrábel, Jurčenko, Smrek Brankári: Šoltýs Lu. (Sedlák) – Kováč Rozhodca: Mitra

Mladíci narazili na Paluto v plnej sile, čo neveštilo nič dobré a nakoniec sa to aj potvrdilo. No pekným a nie jedným pozitívom sú strelené góly do siete súpera.

HBC Panthers – HBC Šindliar 4:3 (2:2, 0:1, 2:0) Góly: Richter Pet. 2, Kochan, Harkabus – Sopko 2, Zavadan Brankári: Sedlák – Varchola Rozhodcovia: Mitra / Stanislav

Neskutočný boj od prvej do poslednej minúty pripomínal skôr arénu plnú gladiátorov. Fantastický výkon Miša Varcholu privádzal miestami „Mačky“ do nepríčetnosti.

HBC Tornádo – HBC Fany Sport 4:9 (0:1, 2:5, 2:3)

Góly: Lukáč a Figel 2 – Mitra a Stanislav 3, Uličný 2, Sivák Brankári: Konečný – Hudák Rozhodcovia: Francan / Richter Pet.

Repríza posledných finalistov sa bohužiaľ, až na prvú tretinu niesla v jasnej réžií obhajcov Majstrovského primátu. Ale jedným dychom treba priznať, že zápasu ako sme si u týchto dvoch rivalov zvykli nechýbalo nič nádherné kombinácie, krásne góly, tvrdé strety a šarvátky.

HBC Šindliar – HBC Paluto 9:16 (4:2, 3:6, 2:8)

Góly: Liba a Imrich Ant. 3, Soták 2, Zavadan – Staš 9, Pankúch 5, Ličák 2 Brankári: Varchola – Kováč Rozhodca: Kochan

Keď Šindliar vyhrával v 24 minúte zápasu 7:3 nikto by nedal za ich súpera prsty do ohňa. Ale rýchle „vytriezvenie“ prišlo ešte do konca druhej časti hry a pokračovalo exhibíciou v tretej tretine. O hráčovi zápasu je asi zbytočne rozprávať, keďže ho bolo plné ihrisko, ale za zmienku stojí opäť kompletná zostava „Paluťákov“, ktorá vzbudzuje u svojich súperov nemalý rešpekt.

HBC Tornádo – HBC Pirates 4:1 (3:0, 1:0, 0:1)

Góly: Žulkovský, Pazdič, Lukáč, Virgala – Dolhy Brankári: Konečný – Baláž Rom. Rozhodcovia: Mitra / Stanislav V 7. minúte za stavu 3:0 bolo prakticky po zápase. Tornádo tentoraz len v oklieštenej zostave v ďalšom priebeh pozorne bránilo, podporované od chrbta výborne chytajúcim Mišom Konečným.