Ľubomír Hudačko Hádzaná

Tatran Prešov aj naďalej suverénne prechádza nadstavbovou časťou extraligy. Tentoraz nedal šancu v derby Košiciam, jasný náskok hovorí za všetko.

Ilustračný obrázok k článku Hádzanársky majster potvrdil formu: Výsledok Prešova v derby s Košicami hovorí za všetko
Zdroj: Viktor Zamborský

V skupine o 1. – 6. miesto po Považskej Bystrici a Hlohovci porazil dvojciferným rozdielom aj tretí tím tabuľky Crows Košice.

Rivala na domácej palubovke zdolal o 13 gólov 35:22 (20:5). Najlepším strelcom zápasu bol Martin Straňovský, ktorý zaťažil konto súpera ôsmimi gólmi.

Rýchlo sa vzďaľoval

Tatran si víťazstvom upevnil vedenie v tabuľke Slovnaft handball extraligy. Pred druhou Považskou Bystricou vedie o štyri body a pred súperom z Košíc má už 8-bodový náskok.

V prvom polčase to bola jednoznačná záležitosť domáceho tímu, ktorý od začiatku šliapal naplno a veľmi rýchlo sa svojmu súperovi gólovo vzďaľoval.

V 10. minúte viedli domáci už 8:2, v 18. minúte už bol rozdiel dokonca dvojciferný (13:3). Tatran vynikal v obrane, za ktorou stál dobre chytajúci Cvitkovič. Dôkazom bolo len päť lôpt v jeho sieti za úvodných 30 minút.

Po zmene strán to už tak sústredený výkon zo strany domácich nebol, hoci tí si aj naďalej udržiavali vysoký náskok.

Hostia sa ale postupne dokázali presadiť proti obrane Tatrana oproti prvému dejstvu častejšie a druhý polčas napokon vyhrali o dva góly. Aj tak však z Prešova odišli s vysokou prehrou o 13 gólov.

Hlasy po zápase

Slavko Goluža, tréner Tatrana: „Prvý polčas bol z našej strany dobrý. Dobre sme sa bránili, dávali rýchle góly. S druhým polčasom ale spokojný nie som. Keď som zmenil zloženie tímu, nehrali sme dobre."

„Hráči čakajú na šancu, ale keď ju dostanú, nie všetci dodržiavajú disciplínu. Boli hráči, ktorí boli odvážni, ale ďalší musia byť viac koncentrovaní.“

"Každého súpera rešpektujeme, ale musíme hrať celých 60 minút. Nie je dôležité kto hrá a koľko hrá, ale najdôležitejšie je ako hrá.“

Martin Straňovský, kapitán Tatrana a najlepší strelec zápasu: „Od začiatku sme v zápase jasne dominovali. Už v prvom polčase sme viedli o 15 gólov a asi tak to potom vyzeralo v tom druhom, že už sa len dohrávalo.“

"Nemalo by to tak ale byť. Šancu dostali aj ostatní hráči, mali by sme ale aj druhý polčas podať výkon ako v tom prvom a ešte zvýšiť rozdiel. To sa nám ale nepodarilo.“

Najbližšie sa Tatran predstaví opäť v domácej Tatran handball aréne, keď v sobotu 29. februára od 18. hodiny bude hostiť Nové Zámky.

SHE – nadstavba 3. kolo: Tatran Prešov – Košice Crows 35:22 (20:5)

• Zostava a góly Tatrana: Cvitkovič, Čupryna – Rábek 7/3, Lapajne 3, Pacheco 2, Radčenko, Hozman 4, Vučko 2, Straňovský 8, Fodorean, Michalka 1, Grzentič, Fech 2, Carapkin 6.
  • Najviac gólov súpera: Hriňák 5, Guzy 5/1, K. Radčenko 4
  • 7-metrové hody: 3/3 – 3/2
  • vylúčenia: 1:4.
  • Priebeh: 2:1, 10:2, 18:3, 19:4, 22:8, 25:10, 28: 12, 30:15, 34:20.

A v obrazoch si pozrite aj zábery z kariéry Iva Mikovčíka, ktorý sa okrem volejbalu venuje aj povolaniu hasiča.

Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z domova i zo sveta.

Obrazom: Športovec Ivo je okrem volejbalistu aj hasičom