Šport

Hádzanári sa dočkali: Po výhre v SEHA lige majú lepšie postavenie pred play off

Triumf znamená, že Tatran pri rovnosti skóre zo vzájomných zápasov strelil viac gólov na ihrisku súpera. Má tak výhodu v boji o lepšie postavenie pred play-off.

Ilustračný obrázok k článku Hádzanári sa dočkali: Po výhre v SEHA lige majú lepšie postavenie pred play off
Zdroj: SEHA

Prvé víťazstvo v jubilejnom 10. ročníku SEHA Gazprom ligy si zelenobieli pripísali na palubovke srbského tímu Metaloplastika Šabac. Redakciu Prešov Dnes 24 o tom informoval prešovský hádzanársky klub.

Pred play off

Dvojgólový triumf v pomere 33:31 (18:19) zároveň znamená, že Tatran pri rovnosti skóre zo vzájomných zápasov strelil viac gólov na ihrisku súpera a získal tak výhodu v boji o lepšie postavenie pred play-off.

Tatran viedol v úvode, potom sa ale na dlhé minúty dostali na koňa domáci, ktorí si vypracovali aj trojgólový náskok. Ten sa ale zverencom Slavka Golužu vždy rýchlo podarilo zlikvidovať.

Zlom priniesol úsek medzi 42. a 45. minútou, v ktorom Tatran z 25:26 otočil na 28:26.

Neskôr si vypracoval dokonca štvorgólový náskok (31:27). Vďaka nemu si napokon v dramatickom závere pripísal prvé víťazstvo v súťaži. Najlepším strelcom Tatrana bol Pedro Pacheco, ktorý zaznamenal 10 gólov.

Hlasy po zápase

Slavko Goluža, tréner Tatrana: „Gratulujem chlapcom k víťazstvu. Ukázali v zápase dobré fázy, ale bolo vidno, že sme 20 dní nehrali zápas. Aktuálne náš útok prevyšuje našu obranu. Dali sme veľa gólov. Opäť sme sa ale dopustili aj technických chýb, ktoré by sme si mali odpustiť. Na konci je však z toho víťazstvo a máme lepšie skóre vzhľadom na 3. priečku.“

Igor Čupryna, brankár Tatrana: „Dôležité bolo, že sme v druhom polčase zlepšili obranu a postrážili si súperovho pivota. Ten nám v prvom polčase robil veľký problém a dal veľa gólov. Práve v obrane sme zahrali v druhom polčase lepšie, inkasovali sme iba 12 gólov a chlapci to zlomili v útoku.“

SEHA – 5.kolo: Metaloplastika Šabac – Tatran Prešov 31:33 (19:18)

• Zostava a góly Tatrana: Colodeti, Čupryna – Rábek 8/3, Santos 3, Pacheco 10, Fech 2, Linhares 7, Rečičár 1, Michalka, Grzentič, Hernandez 1, Carapkin 1.
  • Najviac gólov súpera: Vorkapič 7, Babič, Milanovič a Pisarič po 5, 7-metrové hody: 1/0 – 4/3
  • vylúčenia: 5:4

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.