HD Hádzaná

Tatran Prešov ukončili svoje deviate vystúpenie v nadnárodnej SEHA Gazprom lige na palubovke PPD Záhreb.

Ilustračný obrázok k článku Hádzanári Prešova cestovali do Záhrebu: Pre obavy z koronavírusu sa hralo bez divákov
Zdroj: Seha league

Chorvátskemu majstrovi podľahli v odvete štvrťfinále play-off 16:28 (9:12) a v súčte oboch stretnutí s ním prehrali 16-gólovým rozdielom. Prvý duel na domácej palubovke totiž skončil 21:25 (11:11).

Celkovo zaznamenali v tejto sezóne súťaže zverenci Slavka Golužu bilanciu 7 víťazstiev a rovnaký počet prehier.

Odveta v Záhrebe sa pre obavy zo šírenia koronavírusu odohrala bez divákov. Tatranu aj v Chorvátsku chýbalo viacero hráčov, domáci odchádzali do šatne s trojgólovým náskokom.

Druhý polčas sa pritom začal pre Tatran nádejne. V 37. minúte znížil Pacecho na 13:12, ale od tohto stavu bolo na ihrisku už iba jednu mužstvo.

Účinkovanie nášho tímu v jeho deviatom vystúpení v tejto nadnárodnej súťaži sa tak skončilo vysokou prehrou.

Hlasy po zápase

Slavko Goluža, tréner Tatrana: „Prvý polčas sme odohrali dobre a veci nám fungovali. Ale obával som sa, že takto nevydržíme celý zápas. Nie všetci chlapci sú kondične v poriadku a to sa po zmene strán prejavilo."

„Chcel som zostavu viac rotovať, dať šancu mladým hráčom. Ale je vidno, že sú to pre nich ťažké zápasy. Nefungovalo to a keď som bol po prvom zápase spokojný s výkonom, po tomto už spokojný byť nemôžem.“

Bol to jeden z najhorších polčasov. Chýbala nám energia, robili sme veľa chýb a dostávali veľa ľahkých gólov.“

Pedro Pacecho, spojka Tatrana: „Odohrali sme zlý zápas. Na momenty to vyzeralo, že nevieme čo robíme. Neodohrali sme to, na čo sme sa pripravovali a na čom sme boli dohodnutí."

"To ako hral Záhreb, bolo niekde úplne inde ako to, čo sme predviedli my. Na konci sa náš katastrofálny výkon odrazil aj v katastrofálnom výsledku.“

Klub bude čakať

SEHA – 2. zápas 1/4 finále: PPD Záhreb (Chor.) – Tatran Prešov 28:16 (12:9)

• Zostava a góly Tatrana: Cvitkovič, Čupryna – Lapajne 2, Krok, Rečičár 1, Pacecho 4/2, Radčenko, Hozman 3, Vučko, Straňovský 3, Fodorean, Michalka, Grzentič, Carapkin 3.
  • Najviac gólov súpera: Horvat 6, Božovič 6/1, Ravnič 4 , Šipič 4/1, 7-metrové hody: 4/3 – 5/3, vylúčenia: 2:2
  • Priebeh: 1:0, 1:2, 5:2, 7:3, 7:5, 9:5, 9:7, 12:10, 13:12, 18:12, 20:13, 21:15, 24:16.

Klub teraz bude čakať na vývoj situácie s koronavírusom, kvôli ktorému sa na Slovensku zrušili všetky športové podujatia, vrátane Final 4 Slovenského pohára, ktorý sa mal konať už tento víkend v Bardejove. Až na základe rozhodnutí Ústredného krízového štábu a následne Slovenského zväzu hádzanej bude ustanovený ďalší program.

A v obrazoch nájdete aj zábery z ohlásenia konca hokejovej sezóny.

Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z domova i zo sveta.