Ľubomír Hudačko Futbal

Trojtrip na ihriskách súperov koňarom z Prešova nevyšiel podľa predstáv, zaznamenali z deviatich možných bodov len tri. Stalo sa tak v Žiari nad Hronom, zápasy v Trnave a Podbrezovej zverenci trénera Kostelníka nezvládli a zaknihovali prehry. Práve proti lídrovi tabuľky prehra 3:0 mrzí.

Ilustračný obrázok k článku Futbalistom Prešova sa prestalo dariť: Vonku opäť prehrali a na lídra strácajú už 7 bodov

Náskok Greška a spol. sa tak na vedúcej pozícii navýšil na 7 bodov a aj druhý Bardejov už zelenobielym utiekol na 4 body.

V úvode červená karta a penalta

Opäť sa nepodaril úvod stretnutia, už po desiatich minútach musel zbytočne von po červenej karte brankár Jozef Talian. Jeho zákrok vo vápne bol posúdený ako nedovolený a preto sa kopala aj penalta. Tú domáci bezpečne využili a viedli 1:0. Pritom to mohlo byť všetko inak: "Podľa mňa ak by nebolo došlo k vylúčeniu, Podbrezová by nás nebola predčila v ničom. Hru sme v prvom polčase otvárali my, hoci sme hrali o jedného menej.

V druhom polčase sme už aj preto možno nestačili kondične. O to väčšia škoda zbytočnej chyby a červenej karty. Začali sme totiž dobre," vrátil sa k úvodnej štyridsaťpäťmi­nútovke bývalý hráč Vranova nad Topľou Ján Hatok pre oficiálnu webstránku Prešova.

Premiéra náhradného brankára

Pridal sa k nemu pre spomínaný web aj náhradný brankár Denis Barát. Premiéru si tak v bráne vyskúšal ako striedajúci hráč, po červenej karte musel ísť na ihrisko: „Trému som necítil. Práve preto, že som do zápasu nastúpil prvýkrát, som sa tešil. Cítil som sa celkom dobre. Stres som sa snažil hodiť nejako za seba a chytal som tak, ako viem a ako sa snažím aj na tréningoch,“ povedal.

V druhom polčase potom početnú výhodu ešte využili gólmi Kochan s Pančíkom a bolo po zápase. Nadšený z výsledku nebol ani tréner Jozef Kostelník, hoci vo výkone videl pozitíva: „Zápas poznačila úvodná situácia, keď sme pri rozohrávke stratili loptu a následne bola proti nám penalta a bol vylúčený náš brankár. V prvom polčase sme boli lepším mužstvom, dobre sme hrali v poli, dostali sme sa aj do zakončení. Dovolím si tvrdiť, že zlomovým momentom v zápase bol druhý gól, keď sme inkasovali po rohovom kope, čo ma veľmi mrzí. Potom sa už hralo hore dole a hoci domáci pridali ešte tretí gól, neboli sme odovzdaným súperom,“ povedal pre webstránku Tatrana.

2. liga – 13. kolo: ŽP Šport Podbrezová – 1. FC Tatran Prešov 3:0 (1:0)

Góly: 15. Podio, 51. Kochan, 75. M. Pančík, ŽK: 48. Vaščák – 26. Katona, 28. Lipták, ČK: 11. Talian, pred 1330 divákmi rozhodoval Prešinský (Roszbeck, Borsányi)

Zostavy:

1. FC Tatran: Talian – Papaj, Petráš, Krajník, Hatok – Lipták, Poliaček – Leško (15. Barát), Katona, Nworah (78. Šafranko) – Hruška (75. Kačala)

Podbrezová: Hanák – Minčič, Gerec (70. Harvilko), Vaščák, Podio (84. Tubonemi), Kochan, Kupčík, Greško, J. Pančik, M. Pančík, Snitka (84. Kožička)

Zdroj: 1fctatran.sk