Hádzaná

Vo finále sa zatiaľ prešovským hádzanárkam nedarí a proti Michalovciam musia doťahovať vedenie súperiek 2:0 na zápasy. Skorigovať stav môžu doma.

Ilustračný obrázok k článku Finále žien hádzanárskej MOL ligy: Prešovčanky prehrali s Michalovcami aj 2. zápas
6

Hádzanárky Iuventy Michalovce zvíťazili v nedeľňajšom druhom zápase finále play off MOL ligy o majstra SR doma nad ŠŠK Prešov hladko 50:24 a v sérii vedú už 2:0. Hrá sa na tri víťazstvá, Michalovčanky môžu rozhodnúť o zisku titulu už 18. mája v Prešove.

Iuventa ani v druhom finálovom zápase drámu nepripustila. Jej hráčky od úvodných minút kráčali za druhým finálovým víťazstvom. Prešovčanky im ani v prvých minútach nedokázali klásť odpor. Po polčase prehrávali 9:24 a o víťazovi bolo prakticky rozhodnuté.

Podobne ako v prvom súboji dal tréner Iuventy Peter Hatalčík v druhom dejstve šancu aj hráčkam z lavičky, ktoré jeho dôveru nesklamali. Aj ony totiž pokračovali v naťahovaní náskoku favorita, ktorý nakoniec zvíťazil 50:24 a paradoxne vo finálovej sérii po prvýkrát v tejto sezóne pokoril päťdesiatgólovú hranicu.

Hlasy po zápase

Peter Hatalčík, tréner Iuventy: „Teší ma výsledok aj predvedená hra. Až na malé nepozornosti sme hrali to, čo sme si pred zápasom povedali. Čaká nás tretí zápas v Prešove a ja verím, že to rozhodneme už v sobotu.“

Maroš Vikartovský, tréner Prešova: „Podobne ako v sobotu sa mi to hodnotí veľmi ťažko. Iuventa ukázala, že má výborný tím. Pred nami je tretí finálový zápas doma, ktorý si chceme užiť. Finále totiž nemusíme hrať každý rok. Je rozdiel prehrať takýmto rozdielom ako sme prehrali my dnes a je rozdiel prehrať so cťou. To si musia uvedomiť aj dievčatá.“

Iuventa Michalovce – ŠŠK Prešov 50:24 (24:9)

• Pok. hody: 3/2 – 4/4
  • Vylúčené: 3 – 2
  • Rozhodovali: Mandák a Rudinský
  • 500 divákov
  • Iuventa: Jablonská, Petkovičová – Mugošová 8, Kakaščíková 1, Štefaniková 2, Kišiková 2, Trúnková 6, Habánková 8/3, Štefanová 2, A. Holejová 5, Wollingerová 2, Bajčiová 3, Kompaniecová 7, Fiľková – Trehubová 4.
  • ŠŠK: Muliková, Poláková – Belušková 4, Čirčová 3, Popovcová 2, Liebiedeva, Ratvajská, Šutranová 2/1, Ščerbáková 4, Puzderová 6/2, Vencúriková 2, Klučková, Vagaská 1.
  • stav série: 2:0

A vo fotogalérii si pozrite momentky z priebehu prvého finále medzi Michalovcami a Prešovom.

Sledujte nás aj na našom Facebooku, Instagrame a Twitteri a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Prešova a okolia.

Súperia o post majsteriek hádzanej: Prešovčanky však prehrávajú v sérii 0:2