Fanúšikovia sa vrátili na tribúny: Boli svedkami víťazstva Nitry nad Prešovom

Hokejisti HK Nitra zvíťazili v nedeľnom domácom zápase 30. kola Tipos extraligy nad HC Grotto Prešov 3:1.

Ilustračný obrázok k článku Fanúšikovia sa vrátili na tribúny: Boli svedkami víťazstva Nitry nad Prešovom
10
Zdroj: TASR/Henrich Mišovič

Aktívnejšie vstúpili do stretnutia domáci hokejisti. Prevažnú časť úvodnej päťminútovky držali puk na vlastných hokejkách a boli za to odmenení. V 5. minúte sa tesne po skončení presilovej hry presadil Varga po Tvrdoňovej prihrávke.

Takmer identická situácia sa odohrala pred bránou hostí aj v 8. minúte, keď si hráči vymenili úlohy, no zakončenie Tvrdoňa zlikvidoval Petrík. Prešovský brankár musel byť v strehu aj v závere tretiny, keď dvakrát odkorčuľoval bránu Buček, ale bez gólového efektu.

Na začiatku prostrednej časti naskočil z trestnej lavice Welychka, ale vyrovnať sa mu v úniku nepodarilo, výborný návrat predviedol Raskob. Prešovčania sa viac osmelili a v 29. minúte dokázal skórovať vo forme hrajúci Nauš – 1:1. Pekný moment druhej tretiny ponúkol dve minúty pred koncom Buček, ktorý sa na malom priestore zbavil Turana, ale namieril iba nad Petríkovu bránku.

Lepšie sa darilo 17-ročnému Sýkorovi, ktorý 24 sekúnd pred koncom tretiny za asistencie ďalšieho „košikára“ Nemca poslal Nitru do vedenia.

V 48. minúte sa ocitol vo svojom obľúbenom priestore v presilovke Buček, ale jeho strelu z prvej Petrík zastavil, rovnako aj dorážku Nemca. O dve minúty neskôr sa na opačnej strane otočil chrbtom k bránke Lialka a nebezpečne vystrelil bekhendom do ramena O’Connora. V 55. minúte sa dostal k vyhodenému puku Buček, ktorého pokus ešte Petrík zastavil, no dorážku Raskoba už pokryť nedokázal a americký obranca uzavrel na konečných 3:1.

Prečítajte si tiež

HK Nitra – HC Grotto Prešov 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)

Góly: 5. Varga (Tvrdoň, Hrnka), 40. Sýkora (Nemec), 55. Raskob (Buček, Baláž) – 29. Nauš (F. Fekiač). Rozhodovali: Baluška, Goga – Šefčík, Jedlička, vylúčení: 4:7, presilovky a oslabenia: 0:0, 863 divákov

Nitra: O´Connor – Mezei, Š. Nemec, Švarný, Raskob, Pupák, Rais – Buček, Baláž, Holešinský – A. Sýkora, Rockwood, Hrnka – Tvrdoň, Bajtek, R. Varga – Drábek, Šramaty, Volko – Múčka

Prešov: Petrík – Rajnoha, F. Fekiač, Bakala, Glazkov, Růžička, Turan, Ťavoda – Klíma, V. Fekiač, Zagrapan – Žilka, Šimun, Michnáč – Nauš, Čacho, Welychka – Lialka, Vas, J. Sýkora

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.