Futbal Šport

Duel juniorky Prešova s Lipanmi? Futbalisti vlastne hrali proti svojim

Juniori Tatrana Prešov zaznamenali v III. lige piatu remízu a opäť v pomere 1:1. Zaujímavé je, že takmer každý hráč Lipian mal prešovskú minulosť.

Ilustračný obrázok k článku Duel juniorky Prešova s Lipanmi? Futbalisti vlastne hrali proti svojim

Lipany sa po vypadnutí z druhej najvyššej súťaže snažia o čo najrýchlejší návrat. Ten im skomplikovali dve prehry v predošlých kolách, takže bolo jasné, že na našom štadióne chcú bodovať. S niekoľkými hráčmi z A-tímu v kádri sme chceli uspieť aj my.

Hostia si v druhom polčase veľa gólových možností nevytvorili, v 61. sa však zrodila pohľadná akcia, ktorá sa skončila faulom. Nariadený priamy kop, ktorý je zo stredu ihriska asi najnáročnejšie brániť, poslal do našej siete Lukáš Janič – 0:1. Chlapci zapli vyšší výkonnostný stupeň, v 79. minúte zahrával priamy kop Ján Dzurík, jemnučký center pohladil hlavou Dominik Jacko a lopta skončila v bráne – 1:1.

Tréner Pavol Mlynár podľa klubovej stránky uviedol, že jeho tím odohral ďalší náročný a dobrý zápas. "Lipany sú tím, ktorý je na 4. mieste, bojuje o návrat späť do II. ligy. Chlapci odovzdali maximálny výkon, v 1. polčase tam však boli chybičky, ktoré, našťastie, súper nepotrestal. V 2. polčase to bolo lepšie, hrali sme výraznejšie. Súper sa dostal do vedenia po ojedinelej štandardke a chalanov sme nabádali, aby pridali. Nakoniec nám to tam padlo vďaka Dominikovi Jackovi, ale škoda, že nepribudol aj druhý gól. Bol to naozaj kvalitný zápas, Lipany mali snahu hrať a diváci si určite prišli na svoje,“ povedal pre 1fctatran.sk.

1. FC Tatran Prešov – ŠK Odeva Lipany 1:1 (0:0)

• Góly: 79´D. Jacko – 61´Janič
  • ŽK: Miliutin, Grejták – Popovec, Vysočan
  • Rozhodoval: Lipták
  • Divákov: 350
  • Tatran: Bomba – Petko, D. Jacko „K“, Grejták, Švec (46. Lénárt) – Dzurík, D. Jacko – Miliutin (46. Haladej), Micherda (86. Izvorský), Dupkala (66. Strachan) – Trebuňák
  • Odeva: Bartoš „K“ – Popovec, Rokošný, Kráľovič (90. Krafčík), Dlugoš, Vysočan (69. Jusko), Vitovič (82. Vysočan), Blaško, Janič, Gomoľa, Leško (86. Štefčák)