Iné športy

Dôležité víťazsvo Prešovčanov: Volejbalisti zdolali lídra tabuľky tesne 3:2

Muži VK Mirad PU Prešov hostili na svojej palubovke vedúce mužstvo tabuľky, tím VK Prievidza. A zrodilo sa dôležité víťazstvo Šarišanov nad lídrom 3:2.

Ilustračný obrázok k článku Dôležité víťazsvo Prešovčanov: Volejbalisti zdolali lídra tabuľky tesne 3:2
Zdroj: Vkmiradpupresov

Mikulášsky večer priniesol volejbalové derby ako bič. Napriek neskoršej hodine si všetci fanúšikovia športu z pod vysokej siete určite prišli na svoje.

Kvalitný volejbal

Už 15. kolo extraligy bolo v Prešove krásnym volejbalovým divadlom, na ktorého konci sa po 5-setovej dráme zaslúžene tešili z výhry domáci v pomere 3:2 (28:30, 25:23, 25:17, 15:25, 15:13). Zápas od prvých minút sľuboval kvalitný volejbal. Vedenie sa striedalo ako na hojdačke, čo dávalo tušiť, že nepôjde o hladký ani jednoduchý priebeh v prospech jedného z mužstiev. Taktický boj s minimom chýb ukončil v prvom sete razantný útok Prievidžanov na 28:30.

V úvode druhého setu Prešovčanov zaskočilo podanie legionára vo farbách Prievidze, estónskeho nahrávača Andresa Toobala, vďaka ktorému sa z 3-bodového náskoku stalo 5-bodové manko. Hostia výhodu dlho neudržali, viaceré chyby a dôraz domácich v útoku opäť dramatizoval záver setu. Najtesnejšiu výhru 25:23 a vyrovnanie na 1:1 zabezpečil prudkým útokom zo siete blokár Michal Červeň.

Tretí set začali lepšie domáci. Body zbierali od prvej lopty a pri prvom technickom oddychovom čase na ukazovateli svietilo už 12:6. Prievidzi sa v tomto sete nedaril servis ani útok, čo sa prejavovalo až do jeho finišu na 25:17.

Rozhodla lotéria

Posledný set sa získava najťažšie a dôkazom toho bol aj výkon domácich vo štvrtom sete. Šanca zdolať papierového favorita a túžba po víťazstve zväzovala ruky, pribúdali chyby. Garde z tretieho setu sa obrátilo a do výrazného náskoku sa dostali hostia. Výsledok trpezlivo kontrolovali na rozdiel 15:25 a vyrovnanie na 2:2. O všetkom rozhodla tajbrejková lotéria.

Domáce publikum burcovalo svojich a atmosféra na tribúne bola fantastická. Družstvá si strany vymenili za stavu 8:5. Súboj vyvrcholil po skoro dvoch hodinách hry. Prešovskí volejbalisti napínali divákov do poslednej lopty. Tretí mečbal na 15:13 úspešne premenil hráč zápasu Michal Hudák.

Hlasy trénerov

Jaroslav Vlk, tréner VK Mirad PU Prešov: „Pre nás to bol kľúčový zápas v boji o prvú štvorku. Dnes chalani podali výborný obetavý a disciplinovaný výkon, začo im určite patrí moje poďakovanie. Porazili sme veľkého favorita súťaže. Škoda prvého setu, kde sme mali tri alebo štyri setbaly, nedokázali sme ten set dotiahnuť do víťazného konca. Vďakabohu nás to nezlomilo a podarilo sa vyhrať. Pochvalu si zaslúži celú mužstvo aj lavička. Všetci ťahali ako jeden tím.“

Richard Nemec, tréner VK Prievidza: „Gratulujem Prešovu. Hrali veľmi dobre. Škoda nášho výpadku v treťom sete. Chcem pochváliť mojich hráčov, že to dotiahli až do piateho setu. Mrzia ma doťahovačky s rozhodcami, ale ideme ďalej. V sobotu náš čaká ťažký zápas s Košicami.“

• Zápas trval: 118 minút