Iné športy

Klub Prešov Karate Kids zbiera množstvo úspechov doma aj v zahraničí. V žiackej lige získal neuveriteľných 70 medailí, čím sa zaradil k špičke.

Ilustračný obrázok k článku Dokázali to: Karatisti z prešovského Juniora sa zaradili medzi špičku najlepších
Zdroj: Karate klub Junior Prešov

Žiacka liga sa uskutočnila paralelne s Majstrovstvami VÚKABU 2019 v Košiciach. Junior Prešov túto súťaž ukončil 1. miestom v hodnotení klubov v oboch súťažiach.

Croatia aj Ľubovňa Open

Žiacka liga so ziskom 70 medailí s bilanciou 23–23–24 a Majstrovstvá VÚKABU so ziskom 22 medailí v bilancii 8–7–7 poukazujú na to, že Prešov v žiackych kategóriach patrí k špičke.

Mimoriadne náročná bola aj medzinárodná súťaž – Croatia Open 2019. V repre­zentačnom kimone tu štartovala ako prvá Prešovčanka Michaela Bryndzová, ktorá však vypadla v 1. kole.

„Priebežne s Croatia Open 2019 prebiehala súťaž Ľubovňa Open 2019, kde Junior Prešov získal skvelých 17 medailí = 6–1–10=17, čo znamenalo celkové 2. miesto v hodnotení klubov medailovej štatistiky,“ uviedol Ľubomír Čiernik z prešovského Karate klubu Junior.

Pod Ľubovnianskym hradom zabrali mladí športovci naplno. Časť výpravy bojovala v Chorvátsku, no aj napriek tomu Prešov Karate Kids dokázali na tej istej súťaži získať o 9 medailí viac ako v minulom roku a vyskočiť v celkovom hodnotení klubov z 11. miesta na 2. miesto v medailovej štatistike.

Striebro a bronz

„Na súťaži potešilo viacero reprezentantov KK Junior, ale svojimi výkonmi sa zviditeľnili najmä Kryštof Balucha – 1. miesto kata a kumite, Manuel Laci, Amália Anna Jaššová a Ingrid Salaganičová,“ dodal Čiernik.

Poslednou zastávkou Prešov Karate Kids bola súťaž Polish Open 2019, kde súťažilo celkovo 2371 zápasníkov z 32 krajín z celého sveta. KK Junior Prešov tu získal striebro a bronz.

Veronika Jalowiczorová v kumite získala striebornú medailu. O ďalšiu medailu pre Prešov sa postaral Matej Krajňák, ktorý po náročných 6 zápasoch získal 3. miesto.

A v obrazoch si pozrite aj momentky z víťazstva prešovských hádzanárov v Lige majstrov. Kliknite si na fotogalériu.

Sledujte nás aj na našom Facebooku, Instagrame a Twitteri a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Prešova a okolia.

Liga majstrov v Prešove: Hádzanári si pripísali druhé víťazstvo