Ľubomír Hudačko Šport

Poriadna nádielka hádzanárov Tatrana Prešov! Koňare tak natiahli svoju víťaznú šnúru v 4. ročníku nadnárodnej SEHA League na tri zápasy. Zverenci trénera Petra Dávida majú bilanciu 3 výhry - 2 prehry, naposledy nedali šancu Bosniakom a rozdrvili ich o dvadsať gólov.

Ilustračný obrázok k článku Dobrá forma prešovských hádzanárov: Debakel súperovi o dvadsať gólov a už sú tretí!
Zdroj: Webnoviny.sk

V stretnutí 5. kola rozdrvili v Tatran handball aréne RK Borac Banja Luka z Bosny a Hercegoviny 42:20 (20:10).

Hostia držali krok len do 16. min (7:9). Šarišania následne štvorgólovou šnúrou získali prvý výraznejší náskok (13:7), ktorý do polčasovej prestávky natiahli na rozdiel desiatich gólov. Prešovčania pokračovali v ´demolácii´ súpera aj po zmene strán. V úvode druhého dejstva skórovali šesťkrát za sebou (26:10) a v gólostroji pokračovali tiež v zostávajúcom čase. Do listiny strelcov sa s výnimkou brankárov Krupu a Kolpaka zapísali všetci hráči. Najpresnejšiu mušku mal tradične rýchlonohý krídelník Radoslav Antl, autor ôsmich presných zásahov.

V neúplnej tabuľke so ziskom 9 bodov sú Prešovčania na 3. priečke. Úradujúci slovenský šampión odohrá v tejto súťaži nasledujúci zápas na budúcu sobotu 4. októbra od 19.00 h, keď sa v rámci 6. kola predstaví na pôde chorvátskeho RK Nexe Našice.

Tatran Prešov (SR) – RK Borac m:tel Banja Luka (Bosna a Herceg.) 42:20 (20:10) Najviac gólov: Antl 8/1, Krištopans 5, Hrstka 5/2 – Vujovič 5, Jankovič a Obradovič po 3, Šešič 3/1 Pok. hody: 3/3 – 1/1, vylúčení: 0 – 1, rozhodovali: Nikolov a Načevski (obaja Maced.), 1624 divákov