Ľubomír Hudačko Futbal

Prešovskí futbalisti mali vo svojom prostredí proti sebe lídra zo Zvolena a teda náročnú prekážku. V úvode bola hra vyrovnaná, ale po polhodine hry dvakrát zaúradoval najlepši strelec Špilár. Rozhodol tak o tom, že koňare prehrali 0:2 a ani siedmy duel za sebou nevyhrali...

Ilustračný obrázok k článku Do Prešova sa vrátil jeho niekdajší tréner Anton Jánoš: Jeho Zvolen však koňarom nedal šancu!

V daždivom počasí sa začalo hrať svižne a skóre mohol otvoriť už po troch minútach Eliáš.

Mieril však zblízka len slabo a presne na brankára. Prešov aktívne zaútočil v 22. minúte, Leškova strela ale mierila vyboxovaní Jenča mimo a brankár zneškodnil aj peknú delovku Dzuríka hneď na to. Po polhodine hry sa už musel Talian pozrieť za seba po centri Javorinu. Peknou hlavičkou totiz otvoril skóre Špilár – 0:1. Ten istý hráč sa hodil rybičkou na center aj o niečo neskôr a pohodlne upravil aj na 0:2.

Tatran vstúpil po zmene strán s dvojitou zmenou, šancu na kontaktný gól mal Eliáš, no neuspel. Lokomotíva však pohrozila dvakrát a mohlo byť rozhodnuté. Aj strela Rakovana z diaľky volala po góle, ale hostia sa nemali kam ponáhľať. Prešov sa miestami tlačil dopredu, ale cez organizovanú obranu to nešlo podľa predstáv. Preto sa viac gólov nezrodilo a Prešov nevyhral ani siedmy zápas za sebou.

1. FC Tatran Prešov: Talian – Kačala, Krajník (K), Dzurík, Micherda – Jacko, Poliaček, D. Leško, Hruška, P. Leško – Eliáš

MFK Lokomotíva Zvolen: Jenčo – Pellet, Očenáš, Kamendy, Kamenec, Fuják, Špilár, Rakovan (K), Menich – Staško, Javorina