Ľubomír Hudačko Hokej

Sviatočná pauza prešovským hokejistom príliš nepomohla, ani v novom roku sa im nepodarilo dostať sa z výsledkovej nepohody. Migréna z mizérie teda pokračuje a tím sa zošmykol už na posledné postupové miesto do play off. Nad sily bol v derby Bardejov, ktorý vyhral tenisovým výsledkom.

Ilustračný obrázok k článku Derby hokejisti Prešova prehrali vysoko 1:6: V tabuľke klesli na posledné postupové miesto

Na konci 8. minúty dostal Prešov možnosť otvoriť skóre v presilovke, aj napriek tlaku sa mu to ale nepodarilo a pár sekúnd po Hopkovičovom návrate z trestnej lavice otvoril skóre tečom práve strely Hopkoviča Ľubomír Sabol.

Za nevyužité šance Bardejovčania pykali, v 15. minúte mal Prešov druhú presilovku a Filip Pekarčík strelo pod hornú tyč vyrovnal. Do druhého dejstva vstúpili domáci bleskovo, už po 31 sekundách hry dostal svoj tím do vedenia Radovan Cútt. Hra nabrala rýchly spád, v 28. minúte z rýchlej hry profitoval Bardejov, po bleskovej kombinácii Borároš iba vyrazil strelu Hopkoviča, ktorú do brány dorazil Marcel Baláž a keď ani nie o dve minúty využil zaváhanie Kobeľu na štvrtý bardejovský gól ďalší ex-prešovčan Roman Kohutiar, zdalo sa byť rozhodnuté.

Na začiatku poslednej dvadsaťminútovky boli “koňare” aktívnejším mužstvom, najprv sa snažil pretlačiť do zakončenia Nagy a následne Prešov vybojoval presilovku. Hokejové nedáš – dostaneš sa znova potvrdilo, keď iba polminútu po šanci Gápu zvýšil už na 5:1 pre domácich Roman Kohutiar. Bardejov ale ešte nekončil, po piatom góle dostal možnosť presilovej hry, keďže si nedovolene počínal Pavlovský. Tú vyžil už po 36 sekundách, druhý presný zásah si pripísal na konto po Kohutiarovi aj Ľubomír Sabol, paradoxne obaja vlani hájili farby Prešova.

HC 46 Bardejov – PHK 3b Prešov 6:1

• Góly: 11. Sabol (Hopkovič, Segľa), 21. Cútt (Baláž), 28. Baláž (Hopkovič), 30. Kohutiar (Šimčák), 45. Kohutiar (Šimčák, Česelka), 47. Sabol (Segľa, Vaško) – 15. Pekarčík (Pavlovský, Kivader)
  • Strely na bránu: 29:29
  • Vylúčenia: 5:2
  • Presilovky: 0:1
  • Oslabenia: 0:0
  • Diváci: 1050

Zostava PHK 3b Prešov: Borároš (47. Slivka) – Chovan, Popela, Pitka, Kobeľa, Gaborčík, Novický, Guntáš, Škrak – Pavlovský, Kivader, Pekarčík – Jaroš, Matejka, Korytko – Gápa, Horvát, M. Nagy – Ferenc, Tomčák, Potoček

Zostava HC 46 Bardejov: Andreanin (Palko) – Takáč, Slimák, Gajdoš, Hruška, Poláček, Hopkovič – Baláž, Cútt, Gmitter – S. Saliji, Prokop, G. Saliji – Vaško, Sabol, Segľa – Česelka, Šimčák, Kohutiar