Ľubomír Hudačko Správy

Akademický Prešov pozná víťazov 49. ročníka: Zabodovalo aj divadlo našej univerzity!

Súťaž umeleckej tvorivosti vysokoškolákov Slovenska Akademický Prešov už má víťazov 49. ročníka. Vyvrcholil tak program ukážok kreativity študentov z hlavných vysokoškolských centier Slovenska a teda aj z Prešova. A bodovalo aj divadlo našej univerzity!

Ilustračný obrázok k článku Akademický Prešov pozná víťazov 49. ročníka: Zabodovalo aj divadlo našej univerzity!
Zdroj: Dnes24.sk

Individuálne ceny získali P. Danko za réžiu inscenácie ShALOME a cenu za autorsko-režijnú prácu na projektoch dostal J. Jendrichovský a P. G. Hrbatý zo ŠD FF PU.

„Prím v programovej štruktúre festivalu zohrala aj v tomto roku kategória študentského divadla. Desať súborov prezentovalo 15 divadelných produkcií, z ktorých vynikli predovšetkým dve. Tanečné divadlo ATak z Bratislavy svojou inscenáciou ShALOME a druhým bolo domáce Študentské divadlo Filozofickej fakulty Prešovskej univerzity viacerými divadelnými dielami,“ uviedla jedna z organizátoriek Eva Kušnírová.

Oba spomínané súbory sa stali laureátmi v kategórii študentské divadlá. Akademický Prešov obohatil podľa Kušnírovej rad vystúpení zahraničných súborov. S veľkou diváckou rezonanciou sa stretli najmä vystúpenia poľských divadiel, no úspech mali aj české divadlo či maďarskí vysokoškoláci. V rámci Akademického Prešova ako hostia vystúpili aj domáci amatéri i profesionáli, napr. SKD Martin (Kontrabas), GUnaGU (Underground), S.T.O.K.A (Víťazstvo), VŠMU (Kebab) a ďalší.

foto: unipo fb

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM